kpb

Drzwi Otwarte Swing & Sway: Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

EXCENTRYCY, CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY (reż. Janusz Majewski)
- pokaz specjalny w ramach Drzwi Otwartych
Studia Tanecznego Swing & Sway

wtorek, 2 października 2018, godz. 22.30
Kino Pod Baranami

 

 

We wtorek, 2 października, odbędzie się kolejna edycja Drzwi Otwartych sąsiadującego z Kinem Pod Baranami Studia Tanecznego Swing & Sway. W ramach tego wydarzenia zapraszamy na specjalny pokaz nagrodzonego Srebrnymi Lwami na festiwalu w Gdyni filmu Excentrycy, czyli słonecznej stronie ulicy w reżyserii Janusza Majewskiego.

Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy to rozgrywająca się w latach 50. pełna znakomitej muzyki komedia autorstwa Janusza Majewskiego (C.K. Dezerterzy, Zaklęte rewiry). Opowiada o powracającym z emigracji w Anglii muzyku jazzowym, który zakochuje się w wokalistce założonego przez siebie big bandu. Obok Macieja Stuhra i Natalii Rybickiej w głównych rolach, na ekranie pojawią się również nagrodzeni Orłami za role drugoplanowe Wojciech Pszoniak i Anna Dymna,  a także Sonia Bohosiewicz, Adam Ferency, Jerzy Schejbal, Paweł Królikowski i Wiktor Zborowski. Film uhonorowano Srebrnymi Lwami podczas festiwalu w Gdyni w 2015 roku, a podczas rozdania nagród Polskiej Akademii Filmowej nagrodę za muzykę otrzymał Wojciech Karolak.

Pochwała życia, pasji, radości. Reżyser nakręcił film na przekór naszym polskim martyrologicznym zapędom i wbrew ponurym wspomnieniom - to ubrana w piękny kostium fantazja, film o złudzeniach i ich utracie, a także o radzeniu sobie z rozczarowaniem. - Alicja Sterna, Onet.pl

 

Oprócz pokazu filmowego, Studio Swing & Sway zaprasza na darmowe lekcje tańców swingowych (Lindy Hop, Charleston, Balboa, Authentic Jazz) oraz imprezę w rytmach swinga w sali balowej Pałacu Pod Baranami.

Szczegółowe informacje na temat Drzwi Otwartych można znaleźć TUTAJ.

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

14 zł - na hasło Swing & Sway*


*W przypadku biletu zakupionego online wymagana pieczątka Swing & Sway
na bilecie wydrukowanym
lub na ręce (jeżeli bilet będzie w formie elektronicznej)

Pieczątka do zdobycia u Organizatora w dniu Drzwi Otwartych,
2 października w godz. 18.30-22.30.

 

O FILMIE:

EXCENTRYCY, CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY
| ECCENTRICS. THE SUNNY SIDE OF THE STREET
reż. Janusz Majewski, Polska 2015, 113'

Nagrody Polskiej Akademii Filmowej 2016: Orzeł za najlepszą drugoplanową rolę męską (Wojciech Pszoniak), najlepszą drugoplanową rolę kobiecą (Anna Dymna), najlepszą muzykę (Wojciech Karolak) i najlepszy dźwięk
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2015: Srebrne Lwy, najlepsza drugoplanowa rola męska (Wojciech Pszoniak)

niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50. XX powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej i tajemniczej femme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako król i królowa swingu ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe?

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum