kpb

Baranki Dzieciom (Jesień 2018): Reksio i ptaki

Reksio i ptaki + warsztaty bębniarskie

niedziela, 30 września 2018, godz. 11.00

 

 

W niedzielę, 30 września, zapraszamy najmłodszych widzów oraz ich opiekunów na kolejne spotkanie jesiennej edycji Baranków Dzieciom. Razem z Reksiem maluchy poznają świat ptaków, a po seansie wezmą udział w warsztatach bębniarskich.

 

PROGRAM:

niedziela, 30 września, godz. 11.00
REKSIO I PTAKI - zestaw bajek, 40’
+ warsztaty bębniarskie

REKSIO I SOWA
reż. Andrzej Flettner, Polska 1990
Znudzony i zniechęcony Reksio postanawia na zawsze opuścić podwórko. Spotyka starą, mądrą sowę, która stara się przekonać pieska, że dzieci bardzo go potrzebują.

REKSIO I KUKUŁKA
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990
Wiosna, ptaki zakładają gniazda, wysiadują jaja. Tylko kukułka podrzuca swoje jajko do gniazda dzięcioła. Dzięki wysiłkom Reksia różne ptaki cierpliwie zajmują się porzuconym kukułczym jajem, wreszcie wykluwa się szczęśliwie mała kukułka...

REKSIO I PAW
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990
Suczka, którą Reksio darzy wyjątkową sympatią, zaczyna go ignorować poznawszy pawia. Reks stara się być równie dostojny jak rywal, jednak bez powodzenia. Uczucia jego wybranki ulegają zmianie, kiedy na jaw wychodzi prawdziwa natura pawia.

REKSIO I GOŁĄB
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1987
Na budzie Reksia usiłuje założyć gniazdo gołębica. Piesek obserwuje jej wysiłki i słucha rozpaczliwego płaczu po rozbitym jajku. Przynosi jej z domu skrzyneczkę, w której układa następne jajka. Wylęgają się pisklęta. Reksio czuwa nad nimi. Pewnego dnia piesek wpada do głębokiego dołu. Jego skomlenie słyszą gołębie, niosą numerek psa chłopcu, a on ratuje pupila z opresji.

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Andrii "Vedomyr" Volynko - uczeń Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, członek zespołów Baśnie Zebrane, Polka Dots, Jazz Motion, Changa (muzyka zachodnioafrykańska) oraz Wataha Drums - oryginalnej formacji perkusyjnej wykorzystującej w widowiskach elementy będące połączeniem muzyki, ruchu, światła, sztuk walki i wizualizacji.

 

BILETY: 11 zł

UWAGA!
Widzowie z biletami z Baranków Dzieciom otrzymują 20% zniżki na pobyt w
Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:


                         

                        

    

          

 

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

     

    

    
Bookmark and Share

archiwum