kpb

Nina - pokaz przedpremierowy z udziałem twórców

NINA (reż. Olga Chajdas)
- pokaz przedpremierowy z udziałem twórców

środa, 3 października 2018, godz. 19.45
Kino Pod Baranami

 


fot. Robert Pałka/Film It

 

W środę, 3 października, zapraszamy na przedpremierowy pokaz dramatu Nina - znakomitego pełnometrażowego debiutu Olgi Chajdas. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami.

 

Prezentowany na festiwalu w Gdyni film Olgi Chajdas to opowieść o trzydziestoparoletniej nauczycielce, która nie może mieć dzieci. Wydaje się, że znaleźli z mężem idealną kandydatkę na surogatkę, pozornie szczęśliwą młodą dziewczynę żyjącą bez żadnych zobowiązań. Niestety, żadne z nich nie jest w pełni szczere w tej relacji, która komplikuje się tym bardziej, kiedy między kobietami rodzi się uczucie.

Nina to historia nieoczekiwanej, trudnej miłości i skomplikowanych wyborów. Ludzi, którzy traktowali życie jak grę czy zabawę i nagle muszą stawić czoła bolesnej realności. To opowieść, gdzie przegrani i wygrani stoją po tej samej stronie, gdzie świat nie dzieli się na złych i dobrych, hetero i homoseksualnych. O gwałtownym uczuciu, wobec którego tradycyjne podziały po prostu nie mają znaczenia.

W rolach głównych wystąpili Julia Kijowska, Eliza Rycembel i Andrzej Konopka, którym towarzyszą m.in. Katarzyna Gniewkowska i Maria Peszek.

 

Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu. Gośćmi pokazu będą reżyserka filmu, Olga Chajdas oraz aktorzy Eliza Rycembel i Andrzej Konopka. Spotkanie poprowadzi Urszula Wolak.

 

Premiera filmu: 5 października 2018

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

NINA | NINA
reż. Olga Chajdas, Polska 2018, 129'

fot. Robert Pałka

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Złoty Pazur dla najlepszego filmu w konkursie Inne Spojrzenie, Nagroda Onetu: Odkrycie Festiwalu, Nagroda od marki dr Irena Eris za najodważniejsze spojrzenie
MFF w Rotterdamie 2018: Nagroda Big Screen

Nina nie jest szczęśliwa. Wydaje się, że ułożyła sobie życie, a jednak czegoś jej brakuje. Pracuje jako nauczycielka i lubi swoją pracę, chociaż jej szefową jest jej matka. Ma kochającego męża, codzienność się jakoś układa, a jednak - „jakoś” to za mało. Kobieta liczy na to, że wszystko się zmieni jeśli będą mieli dziecko, ale sama nie może zajść w ciążę, więc oboje z mężem szukają surogatki.
Pewnego dnia poznają Magdę. Ta dwudziestoparoletnia, niezależna, korzystająca z życia dziewczyna wydaje się idealną kandydatką .Jest jednak coś, o czym Nina i Wojtek nie wiedzą, a i sami z początku nie zdradzają jej swoich planów. Znajomość zaczyna się więc od nieszczerości, którą coraz trudniej przełamać. Tymczasem pomiędzy Magdą i Niną zaczyna tworzyć się więź…

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum