kpb

Czyściciele internetu - pokaz przedpremierowy z dyskusją

CZYŚCICIELE INTERNETU (reż. Hans Block, Moritz Rieseweck)
- pokaz przedpremierowy z dyskusją
środa, 26 września 2018, godz. 20.30
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 26 września, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Czyściciele Internetu - fascynującego dokumentu o mechanizmach sieciowej cenzury. Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem przedstawicieli Fundacji Panoptykon.

 

Dokument Czyściciele Internetu przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która de facto okazuje się idealnym narzędziem do sterowania rzeczywistością. Wysoko postawieni eksperci techniczni i byli czyściciele sieci opowiadają o powszechnych praktykach, jak negocjacje z niektórymi krajami w sprawie dostępu do materiałów krytycznych wobec ich rządów. Jak to możliwe, że wielkie internetowe korporacje, takie jak Facebook, czy Instagram o niewielkiej lub zerowej odpowiedzialności wobec swoich klientów mają dziś taką władzę, o jakiej do tej pory większość państw mogłaby tylko pomarzyć?

 

Polska premiera: 28 września 2018

 

Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem Doroty Głowackiej Fundacji Panoptykon oraz Bartosza Rakoczego z FSLab na temat bezpieczeństwa, dostępności treści w sieci i manipulacji informacją.

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

CZYŚCICIELE INTERNETU | THE CLEANERS
reż. Hans Block, Moritz Rieseweck, Niemcy/Brazylia 2018, 88'

Międzynarodowy Festiwal Filmowy i Forum Praw Człowieka 2018: Nagroda Gildy Vieiry de Mello w konkursie Kreatywne Dokumenty

Każdego dnia co minutę 500 godzin materiału filmowego jest przesyłanych na YouTube, 450 000 tweetów jest publikowanych na Twitterze, a 2,5 miliona postów na Facebooku. Wbrew obietnicom właścicieli serwisów, Internet nie jest wcale tak neutralny, demokratyczny i wolny, jak się z pozoru wydaje. Tysiące moderatorów treści na Filipinach dzień w dzień decyduje o tym, co pojawia się, a co nie w mediach społecznościowych. I o ile trudno się spierać z potrzebą monitorowania wszelkich obrazów przemocy, to we wszystkich innych przestrzeniach taka cenzura wydaje się dyskusyjna.

 

ZWIASTUN: 

Bookmark and Share

archiwum