kpb

KAMERDYNER - pokaz przedpremierowy dla nauczycieli

KAMERDYNER (reż. Filip Bajon)
- przedpremierowy pokaz dla nauczycieli

środa, 19 września 2018, godz. 16.00
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 19 września, wspólnie z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej zapraszamy nauczycieli na przedpremierowy pokaz filmu najnowszego filmu Filipa Bajona Kamerdyner. Projekcji towarzyszyć będzie prezentacja programu edukacyjnego.

 

Kamerdyner to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców w pierwszej połowie XX stulecia. Film opowiada historię Mateusza Krola, kaszubskiego chłopca, który po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę. Dorastając w pałacu zakochuje się w pięknej córce opiekunki. Niestety wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść, a wybuch II wojny światowej jeszcze bardziej komplikuje ich losy.

 

Premiera filmu: 21 września 2018 roku

 

Pokazowi filmu będzie towarzyszyć krótka prezentacja przedstawiająca program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej realizowany w Kinie Pod Baranami. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno klasyką, jak i twórczością współczesną) oraz pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej. Program ten rozwija również ich wrażliwość, przygotowuje do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą, a także rozbudza w uczniach zainteresowanie sztuką filmową, uzupełniając jednocześnie szkolną edukację.

 

Dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy materiały dydaktyczne dotyczące sposobów wykorzystania filmu Kamerdyner w procesie nauczania.

 

Pokaz filmu przeznaczony jest wyłącznie dla nauczycieli.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie obecności na pokazie do 18 września mailowo: kaja@kinopodbaranami.pl lub telefonicznie: 604708839.

Uprzejmie prosimy, by z jednej szkoły zgłaszało się maksymalnie pięć osób.

O FILMIE:

KAMERDYNER | KAMERDYNER
reż. Filip Bajon, Polska 2018, 147’


fot. Rafał Pijański / FILMICON

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Konkurs Główny

Mateusz Krol, kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę, Gerdę von Krauss. Dorasta w pałacu wraz ze swoją rówieśniczką i córką gospodarzy, z którą wkrótce łączy go miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke, który walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski. Po odzyskaniu niepodległości Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wraz ze zmianą układu sił wszyscy czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść.

 

ZWIASTUN:


Bookmark and Share

archiwum