kpb

Spotkanie Filozoficzne: Tajemnice Silver Lake (przedpremierowo!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE
Tajemnice Silver Lake (reż. Robert Michael Mitchell)
- pokaz przedpremierowy z dyskusją

środa, 12 września 2018, godz. 19.45
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 12 września, zapraszamy pierwsze jesienne Spotkanie Filozoficzne. W programie przedpremierowy pokaz prezentowanego w Cannes kryminału Tajemnice Silver Lake z Andrew Garfieldem w roli głównej. Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja. 

 

Reżyser David Robert Mitchell, twórca horroru Coś za mną chodzi, powraca z nowym filmem. Tajemnice Silver Lake to inspirowany kinem noir pełen czarnego humoru kryminał, którego głównym bohaterem jest wyraźnie pozbawiony celu w życiu młody mężczyzna. Sam jest bezrobotny, całe dnie upływają mu na grach komputerowych i pochłanianiu kolejnych produktów popkultury, której jest fanem. Dopiero tajemnicze zniknięcie atrakcyjnej dziewczyny z sąsiedztwa wyrywa go z rutyny. W zafascynowanym zagadkami Hollywood chłopaku budzi się detektyw, która rusza w podróż po ulicach Los Angeles śladami spisku, wykorzystując informacje zakodowane w artefaktach: kasetach VHS, znakach na ścianach, komiksach i piosenkach. W rolach głównych wystąpili Andrew Garfield (Przełęcz ocalonych) i Riley Keough (American Honey), którym partnerują Topher Grace (serial Różowe lata 70.), Sydney Sweeney (serial Opowieść podręcznej) i Zosia Mamet (serial Dziewczyny).

Tajemnice Silver Lake zaprezentowano w Konkursie Głównym tegorocznej edycji festiwalu w Cannes. Polską premierę filmu zaplanowano na 21 września 2018.

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzą mgr Agnieszka Urbańczyk i mgr Michał Jutkiewicz.

 

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych. Spotkania Filozoficzne to okazja do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.

 

mgr Agnieszka Urbańczyk - doktorantka kulturoznawstwa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwentka polonistyki antropologiczno – kulturowej na MISH. Od 2015 roku realizuje projekt Polityczność science fiction w recepcji fanowskiej w ramach programu Diamentowy Grant. Jej zainteresowania związane są z szeroko pojętą politycznością kultury popularnej (w szczególności science-fiction), jej recepcją, kulturą fanowską i jej dyskursami, teorią krytyczną, biopolityką i teologią polityczną.  

mgr Michał Jutkiewicz - absolwent komparatystyki na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pisze pracę doktorską na temat komiksu w Internecie. Interesuje się popkulturą, nowymi mediami, narracją graficzną i teoriami spiskowymi. Publikował na blogu Henry'ego Jenkinsa, w Tekstualiach, Tekstach Drugich oraz Ha!Arcie.

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

TAJEMNICE SILVER LAKE | UNDER THE SILVER LAKE
reż. David Robert Mitchell, USA 2018, 139'

MFF w Cannes 2018: Konkurs Główny

33-letni Sam mieszka w Los Angeles i czeka na swoją życiową szansę. Większość czasu poświęca grom wideo i podglądaniu pięknych kobiet, a z braku lepszych zajęć z pasją oddaje się zgłębianiu sekretów, jakich Hollywood kryje tysiące. Kto zostawia tajemnicze znaki na ścianach domów? Jakie wskazówki zakodowane zostały na starych VHS-ach? Co kryje się między wersami tekstów największych popowych przebojów? Jaki przekaz zaszyfrowano na stronach undergroundowych komiksów? Pewnego dnia jego piękna sąsiadka znika bez śladu. Aby ją odnaleźć, Sam wyrusza w pełną przygód podróż po Mieście Aniołów. W jego głowie wszystko zaczyna łączyć się w jedną mroczną układankę, którą postanawia rozwikłać za wszelką cenę.

 

ZWIASTUN:

 

PATRONI MEDIALNI:

             

Bookmark and Share

archiwum