kpb

Dojrzałe Kino: Księgarnia z marzeniami

środa,  5 września 2018, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 5 września, zainaugurujemy nowy sezon Dojrzałego Kina - pokazów filmowych przeznaczonych dla seniorów. Podczas pierwszego spotkania po wakacjach zaprezentujemy laureata trzech nagród Goya, film Księgarnia z marzeniami w reżyserii Isabel Coixet. Zapraszamy!

 

Księgarnia z marzeniami to najnowsze dzieło wielokrotnie nagradzanaj hiszpańskiej reżyserki Isabel Coixet, twórczyni takich filmów jak Życie ukryte w słowach i Elegia. To rozgrywająca się pod koniec lat 50. opowieść o kobiecie, która otwiera księgarnię w niewielkim miasteczku na wschodzie Anglii. Z powodu literatury, którą sprowadza do swojego sklepiku zostaje uznana w okolicy za wichrzycielkę, a pewna bogata matrona postanawia pozbyć się burzącej spokój księgarni. W rolach głównych wystąpili Emily Mortimer (serial Newsroom), Patricia Clarkson (Party) i Bill Nighy (To właśnie miłość).

Film zdobył trzy nagrody Hiszpańskiej Akademii Filmowej Goya oraz dziewięć innych nominacji.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:    

KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI | THE BOOKSHOP
reż. Isabel Coixet, Wielka Brytania/Hiszpania/Niemcy 2017, 113'

Nagrody Hiszpańskiej Akademii Filmowej Goya 2018: najlepszy film, najlepszy reżyser (Isabel Coixet), najlepszy scenariusz adaptowany (Isabel Coixet) i 9 innych nominacji

Florence Green szukając sposobu na życie, postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Sprowadza dla mieszkańców dzieła światowej literatury, m. in. Lolitę' Nabokowa oraz 451 stopni Farenheita Bradbury'ego, i u niektórych wywołuje to oburzenie, a u lokalnych elit nawet protest – wszak książki mogą być niebezpieczne! Bardzo wpływowa dama zrobi wiele, by zamknąć ten ''sklepik''. Florence jednak będzie konsekwentna. Tym bardziej, że zdobywa sympatię i wsparcie miejscowego miłośnika powieści.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum