kpb

Zobacz film LATO w Kinie Pod Baranami i wygraj książkę!

PRZYJDŹ DO KINA POD BARANAMI
NA POKAZ FILMU LATO I WYGRAJ KSIĄŻKĘ!

31 sierpnia - 13 września 2018

 

 

Od 31 sierpnia na naszych ekranach Lato Kiryła Serebrennikowa, czyli zrealizowana w czerni i bieli, pełna rock'n'rollowej energii biograficzna opowieść o leningradzkich muzykach undergroundowych. 

 

Przyjdź do Kina Pod Baranami na pokaz filmu Lato. Na odwrocie swojego biletu wpisz imię i nazwisko wraz z e-mailem lub numerem telefonu. Tak wypełniony bilet wrzuć do pudełka znajdującego się przy kasie.

Do wygrania: egzemplarze książek Konstantego Usenko, z których dowiecie się więcej o losach bohaterów filmu i rosyjskiej kontrkulturze: Oczami radzieckiej zabawki. Antologia radzieckiego i rosyjskiego undergroundu oraz Buszujący w Barszczu. Kontrkultura Rosji sto lat po rewolucji (Wyd. Czarne).

 

    

 

Akcja potrwa do 13 września

Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej 14 września.

 

Polecamy również Waszej uwadze spotkanie z autorem,
które odbędzie się 5 września w Spółdzielni Ogniwo (ul. Paulińska 28).

 

Konstanty Usenko (ur.1977) - muzyk, kompozytor, autor tekstów piosenek i producent. Od początku lat 90. związany z szeroko pojętą sceną niezależną, członek zespołów Super Girl Romantic Boys i 19 Wiosen. Dziennikarz zajmujący się tematyką społeczno-kulturalną, współpracował m.in. z pismami Lampa i Nowa Europa Wschodnia oraz z portalem Dwutygodnik.com. Od dzieciństwa zawieszony pomiędzy Polską a Rosją. Tłumacz, znawca rosyjskiej kultury alternatywnej.

 

O FILMIE:

LATO | LETO
reż. Kirył Serebrennikow, Rosja/Francja 2018, 126'

MFF w Cannes 2018: Konkurs Główny

Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Majk jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Majka. Losy tego trójkąta stanowią centrum Lata: czarno-białego filmu z nagłymi wybuchami kolorów opowiadającego o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiryła Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Majka Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum