kpb

LATO - pokaz przedpremierowy (MOS)

LATO (reż. Kirył Serebrennikow)
- pokaz przedpremierowy

wtorek, 28 sierpnia 2018, godz. 20.45
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

We wtorek, 28 sierpnia, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Lato Kiryła Serebrennikowa - prezentowanej na festiwalu w Cannes opowieści o undergroundowych muzykach próbujących realizować swoje marzenia w komunistycznym Leningradzie.

 

Lato (ros. Leto) to najnowszy film jednego z najbardziej cenionych rosyjskich reżyserów filmowych i teatralnych, Kiryła Serebrennikowa (Uczeń). To inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, pełna pozytywnej energii opowieść o wolności i rewolucji, której ogień rozpala rock. Film miał światową premierę w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu w Cannes. Reżyser nie mógł jednak w niej uczestniczyć – podczas realizacji filmu został zatrzymany przez rosyjskie władze i wyrokiem sądu podczas festiwalu przebywał w areszcie domowym. Mimo poważnych trudności film został ukończony, ale polityczny i szeroko relacjonowany w mediach proces przeciwko reżyserowi wstrząsnął całym światem.

 

Pokaz odbędzie się w programowanej przez Kino Pod Baranami sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

 

Polska premiera filmu: 31 sierpnia 2018

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

* Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

O FILMIE:

LATO | LETO
reż. Kirył Serebrennikow, Rosja/Francja 2018, 126'

MFF w Cannes 2018: Konkurs Główny

Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Majk jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Majka. Losy tego trójkąta stanowią centrum Lata: czarno-białego filmu z nagłymi wybuchami kolorów opowiadającego o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiryła Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Majka Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum