kpb

Letnie Tanie Kinobranie 2018: tydzień 9

12. LETNIE TANIE KINOBRANIE
- wakacyjny festiwal filmowy
w Kinie Pod Baranami

29 czerwca - 30 sierpnia 2018


TYDZIEŃ 9 (24 - 30 sierpnia): CZAS NAS UCZY POGODY


// KINOBRANIE - 12. Summer Film Festival at Kino Pod Baranami
June 29 - August 30, 2018

 

 

Uśmiechnij się do mijającego czasu. Zaparz kawę, śpiewaj w deszczu, żyj pełnią życia. Jutro będziemy szczęśliwi. I jutro i dziś.

 

Letnie Tanie Kinobranie w Kinie Pod Baranami zbliża się do końca, ostatni tydzień festiwalu upłynie pod hasłem Czas nas uczy pogody. Od 24 sierpnia na ekranie m.in.: Meryl Streep, Cate Blanchett, Hugh Grant, Gene Kelly, Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik, Eryk Lubos, Omar Sy, Bill Murray, Penélope Cruz, Emma Stone, Ryan Gosling, Diane Lane, Andrew Garfield. Bilety w cenie 8 zł. Zapraszamy!

 

Wspólnie z filmowymi bohaterami wyruszycie w tym tygodniu w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Na ekranie pojawią się opowieści o marzycielach, którzy z determinacją próbują zrealizować swoje sny o karierze wbrew przeciwnościom. Kompletny brak muzycznego talentu nie przeszkodził choćby Florence Foster Jenkins zwanej “najgorszą śpiewaczką świata”, która zawojowała operowe sceny w Europie i Stanach Zjednoczonych. Boska Florence to pełna ciepła i humoru opowieść o przeraźliwie fałszującej kobiecie, której całym światem rządziła miłość do muzyki. W rolach głównych nominowana do Oscara Meryl Streep oraz Hugh Grant.

W komedii Michała Rogalskiego Gotowi na wszystko. Exterminator Paweł Domagała, Krzysztof Czeczot, Piotr Żurawski i Piotr Rogucki wcielili się w grupę przyjaciół, którzy po latach reaktywują swój dawny zespół w nadziei, że uda im się wstrząsnąć polską sceną metalową. Będą musieli zdecydować, czy są gotowi poświęcić swoje ideały, żeby spełnić marzenie z dzieciństwa. Polska wersja amerykańskiego snu popycha do działania także młodych muzyków w rozgrywającym się w latach 90. filmie Disco polo - opowieści o dwóch chłopakach z prowincji, którzy żegnają szarą rzeczywistość czasów transformacji i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. Film Macieja Bochniaka to zręczne połączenie thrillera, komedii, szalonego romansu i kina drogi z udziałem Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego, Joanny Kulig i Tomasza Kota. W programie Kinobrania znalazł się także nagrodzony siedmioma Oscarami w 2017 roku La La Land, czyli romantyczna historia początkującej aktorki i muzyka jazzowego, którzy próbują zrealizować swoje marzenia w tętniącym życiem Los Angeles. W tym widowiskowym musicalu autorstwa Damiena Chazelle, twórcy obsypanego nagrodami filmu Whiplash, wystąpili Emma Stone i Ryan Gosling

Ten nieco zapomniany dziś gatunek filmowy święcił triumfy w złotej erze Hollywood, czego najlepszym dowodem jest prezentowana podczas festiwalu Deszczowa piosenka uznana przez Amerykański Instytut Filmowy w 2006 roku za najlepszy musical wszechczasów. To opowieść o miłości i sięganiu do gwiazd, ukazująca w krzywym zwierciadle techniczną i aktorską rewolucję, jaka zapanowała w trakcie przełomu dźwiękowego w kinie. Na ekranie Gene Kelly oraz Debbie Reynolds w niezapomnianych numerach tanecznych i wokalnych, z nieśmiertelnym tańcem w deszczu na czele.

 

To nie jedyny filmowy klasyk, który będzie można sobie przypomnieć w ostatnim tygodniu wakacyjnego festiwalu. Zapraszamy również na pokazy Śniadania u Tiffany’ego - adaptacji bestsellerowej powieści Trumana Capote ze zjawiskową Audrey Hepburn w ikonicznej roli postrzelonej Holly Golightly. To piękna dziewczyna o tajemniczej przeszłości, której życie upływa na niemal nieustającej zabawie na koszt zamożnych adoratorów, dopóki w sąsiedztwie nie pojawia się pewien przystojny pisarz. W tle miłosnej historii widzowie usłyszą oscarową muzykę Henry’ego Manciniego z niezapomnianą, uhonorowaną Nagrodą Akademii piosenką Moon River w wykonaniu samej Hepburn.

Miłość wydaje się być rozwiązaniem wielu problemów i daje ukojenie nawet w najbardziej burzliwych okresach życia, o czym przekonał się główny bohater filmu Moja łódź podwodna. Nastoletni Oliver desperacko stara się uratować małżeństwo swoich rodziców i marzy o utracie dziewictwa mimo braku popularności wśród rówieśników. Jego sytuacja się zmienia, kiedy niespodziewanie zwraca na niego uwagę najładniejsza dziewczyna w szkole. Moja łódź podwodna to urocza i ciepła komedia o dojrzewaniu wyrastająca z tradycji humoru angielskich komików, takich jak Hugh Laurie czy grupa Monty Pythona.

Na innym etapie życia znajduje się tytułowa Kobieta z lodu z nagrodzonego sześcioma Czeskimi Lwami filmu Bohdana Slámy. Po śmierci męża Hana mieszka samotnie w rodzinnym domu, w którym ciszę zakłócają jedynie pełne napięcia wizyty dorosłych synów. Kiedy poznaje mężczyznę uzależnionego od pływania w morzu zimą, kobieta pokonuje strach przed lodowatą wodą i na nowo uczy się kochać.

W filmie Planeta singli nadzieja na miłość staje przed pewną nieśmiałą nauczycielką, kiedy w walentynkowy wieczór przypadkowo spotyka telewizyjnego celebrytę. Proponowany przez niego dosyć cyniczny układ przeradza się w coś więcej, a mężczyzna będzie musiał zawalczyć o własne uczucia. Reżyser Mitja Okorn stworzył zaskakująco zabawną komedię opartą na inteligentnych dialogach z dużą dawką autoironii oraz znakomitych kreacjach aktorskich Agnieszki Więdłochy i Macieja Stuhra. Aktorom na ekranie towarzyszą m.in. Danuta Stenka, Michał Czernecki, Piotr Głowacki i Ewa Błaszczyk.

Przystojny, młody mężczyzna, w którego wcielił się Andrew Garfield w filmie Pełnia życia, stoi u progu życiowego sukcesu. Wszystko może przekreślić wyniszczająca choroba, która przykuwa go do szpitalnego łóżka. Siłę do walki daje mu jednak uczucie, które połączyło go z pewną czarującą dziewczyną graną przez Claire Foy (serial The Crown). Debiut reżyserski aktora Andy'ego Serkisa to oparta na prawdziwej historii opowieść o niezwykłej miłości, która rzuca wyzwanie losowi.

 

Szansa na szczęście w życiu bohaterów tego tygodnia pojawia się czasem w najbardziej nieoczekiwany sposób. Beztroski bawidamek z filmu Jutro będziemy szczęśliwi z dnia na dzień staje się pełnoetatowym ojcem, kiedy jedna z jego przelotnych przyjaciółek zostawia go z maleńką dziewczynką. Po ośmiu latach mężczyzna nie wyobraża już sobie życia bez córki i będzie musiał o nią walczyć z kobietą, która nagle postanawia odzyskać porzucone dziecko. W tej wzruszającej opowieści o miłości, która stawia wszystko na głowie, w głównej roli wystąpił znany z filmu Nietykalni Omar Sy. W dramacie Obdarowani spokojne życie Franka i osieroconej siostrzenicy, którą się opiekuje, zakłóca jego własna matka. Bogata i wpływowa kobieta uznaje, że syn nie potrafi stworzyć właściwych warunków dla wybitnie uzdolnionej dziewczynki. Stając wobec armii prawników, Frank musi zdecydować, co jest najlepsze dla nich obojga. Obdarowani to najnowszy film reżysera 500 dni miłości Marca Webba z udziałem Chrisa Evansa i młodziutkiej Mckenny Grace, którym partnerują Lindsay Duncan, Octavia Spencer i Jenny Slate.

 

Trudno zachować pogodę ducha, kiedy to najbliżsi podkopują wiarę w niezachwiane relacje międzyludzkie. Więzi przyjaźni i miłości łączące bohaterów wystawia na próbę Paolo Genovese w kameralnym komediodramacie Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, zdobywcy dwóch statuetek podczas zeszłorocznego rozdania nagród Włoskiej Akademii Filmowej David di Donatello. Niewinna gra towarzyska podczas wspólnej kolacji siedmiorga przyjaciół odsłania głęboko skrywane sekrety, a rodzące się z nich konflikty niełatwo będzie zażegnać. Kiedy wszystko wokół się sypie tylko poczucie humoru może dać nadzieję na pozytywne rozwiązanie, jak w nominowanym w ubiegłym roku do pięciu nagród Goya, szalonym komediodramacie Fernando Trueby Królowa Hiszpanii. Penélope Cruz wcieliła się w hollywoodzką gwiazdę filmową, która po latach wraca do Europy, żeby zagrać w wielkiej produkcji ze znanymi nazwiskami na bajecznych planach zdjęciowych. Wszystko wymyka się spod kontroli, kiedy jeden z członków ekipy zostaje aresztowany. Autorem muzyki do filmu jest wybitny polski kompozytor filmowy i teatralny Zbigniew Preisner, twórca muzyki m.in. do filmów Agnieszki Holland.

Śmiechem rozładowuje atmosferę najlepszy reżyser ubiegłorocznego Berlinale Aki Kaurismäki w czarnej komedii Po tamtej stronie. W swoim najnowszym filmie opowiada o przyjaźni rodzącej się między początkującym fińskim restauratorem i syryjskim uchodźcą, nie pozostając przy tym głuchy na echa wzbierającej na całym świecie fali ksenofobii i nacjonalizmu. Reżyser swoim zwyczajem potrafi jednak przebić się przez warstwę smutku, by zaoferować widzom porcję niełatwego optymizmu i zaraźliwego poczucia humoru.

 

O czerpaniu radości życia z najprostszych przyjemności opowiada Jim Jarmusch w kultowym filmie Kawa i papierosy. Twórca Broken Flowers prezentuje humorystyczną serię czarno-białych miniatur, których bohaterowie, paląc papierosy i leniwie popijając kawę, rozmawiają na przeróżne tematy. Przy stoliku usiedli m.in. Tom Waits, Iggy Pop, Roberto Begnini, Cate Blanchett, Bill Murray czy Jack White i Meg White z zespołu The White Stripes. Eleanor Coppola w swoim fabularnym debiucie Paryż może poczekać wykorzystuje formułę kina drogi, by opowiedzieć o tym, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć żyć na własnych zasadach. To czarujące, subtelne i wprawiające w dobry humor kino z udziałem Diane Lane, Aleca Baldwina i Arnaud Viarda.

 

Spokój ducha przyniosą krakowskim kinomanom projekcje prezentowanych w tym tygodniu filmów dokumentalnych, jak choćby Kedi - sekretne życie kotów. To fascynujący portret Stambułu z perspektywy jego najbardziej tajemniczych mieszkańców - kotów. Reżyserka Ceyda Torun przygląda się z bliska ich codziennym przygodom i urokliwym kocim rytuałom na ulicach tureckiej stolicy.
 
W programie znalazły się także dwa dokumenty Grzegorza Szczepaniaka. Nagrodzony Złotym Lajkonikiem podczas zeszłorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego Najbrzydszy samochód świata to pełne humoru kino drogi, a zarazem portret wyjątkowej relacji matki i syna. W krótkometrażowych Ślimakach widzowie usłyszą rozmowy początkującego hodowcy ślimaków i jego mistrza, w których to niepozorne zwierzę staje się symbolem odrodzenia i życia wiecznego.

 

Dodatkowo, na specjalne życzenie widzów, do programowanej przez Kino Pod Baranami sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki powrócą Trzy billboardy za Ebbing, Missouri - wielokrotnie nagradzany komediodramat Martina McDonagh z udziałem laureatów Oscara - Frances McDormand i Sama Rockwella. Pokazy Kinobrania na bis będą odbywać się w dniach 24-30 sierpnia o godz. 17.00. Bilety na seans w cenie 10 zł.

 

Letnie Tanie Kinobranie potrwa do 30 sierpnia. Przez cały czas trwania festiwalu trwa akcja Zbieraj KINO, w ramach której po siedmiu obejrzanych filmach bilet na ósmy otrzymuje się gratis.

 

Bilet na każdy film 8 złotych

z wyjątkiem
DZIESIĘCIU STRZAŁÓW W DZIESIĄTKĘ
10 filmowych hitów po 10 złotych
- filmy oznaczone ikonką

Filmy w oryginalnych wersjach językowych z polskimi napisami.
Wybrane polskie i zagraniczne filmy również z angielskimi napisami.
- filmy oznaczone ikonką

 

Bilety dostępne w kasach Kina oraz online.
Na pokazy LTK nie przyjmujemy rezerwacji.

 

PROGRAM: 

 

TYDZIEŃ 9 (24 - 30 sierpnia):
CZAS NAS UCZY POGODY

 

BOSKA FLORENCE | FLORENCE FOSTER JENKINS
(Stephen Frears) US 2016, 110’
EN/DE/IT/RU

sobota, 25 sierpnia, godz. 19.00 // Saturday, August 25, 7 p.m.
wtorek, 28 sierpnia, godz. 17.45 // Tuesday, August 28, 5.45 p.m.
środa, 29 sierpnia, godz. 15.00 // Wednesday, August 29, 3 p.m.

 

DESZCZOWA PIOSENKA | SINGIN' IN THE RAIN
(Stanley Donen, Gene Kelly) US 1952, 103' EN

sobota, 25 sierpnia, godz. 17.45 // Saturday, August 25, 5.45 p.m.
niedziela, 26 sierpnia, godz. 13.45 // Sunday, August 26, 1.45 p.m.

wtorek, 28 sierpnia, godz. 21.15 // Tuesday, August 28, 9.15 p.m.

 

DISCO POLO | DISCO POLO
(Maciej Bochniak) PL 2015, 108' PL

sobota, 25 sierpnia, godz. 21.15 // Saturday, August 25, 9.15 p.m.
niedziela, 26 sierpnia, godz. 22.15 // Sunday, August 26, 10.15 p.m.
wtorek, 28 sierpnia, godz. 17.00 // Tuesday, August 28, 5 p.m.
czwartek, 30 sierpnia, godz. 19.15 // Thursday, August 30, 7.15 p.m.

 

 DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE | PERFETTI SCONOSCIUTI
 | PERFECT STRANGERS
(Paolo Genovese) IT 2016, 97’ IT (with English subtitles)

piątek, 24 sierpnia, godz. 20.15 // Friday, August 24, 8.15 p.m.
sobota, 25 sierpnia, godz. 15.00 // Saturday, August 25, 3 p.m.
poniedziałek, 27 sierpnia, godz. 18.00 // Monday, August 27, 6 p.m.

 

GOTOWI NA WSZYSTKO. EXTERMINATOR
| GOTOWI NA WSZYSTKO. EXTERMINATOR (Michał Rogalski) PL 2017, 117' PL

piątek, 24 sierpnia, godz. 13.45 // Friday, August 24, 1.45 p.m.
sobota, 25 sierpnia, godz. 22.15 // Saturday, August 25, 10.15 p.m.

poniedziałek, 27 sierpnia, godz. 19.00 // Monday, August 27, 7 p.m.
czwartek, 30 sierpnia, godz. 15.45 // Thursday, August 30, 3.45 p.m.

 

JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI | DEMAIN TOUT COMMENCE
(Hugo Gélin) FR/GB 2017, 118’ FR/EN

piątek, 24 sierpnia, godz. 19.00 // Friday, August 24, 7 p.m.
sobota, 25 sierpnia, godz. 23.15 // Saturday, August 25, 11.15 p.m.
niedziela, 26 sierpnia, godz. 15.00 // Sunday, August 26, 3 p.m.
środa, 29 sierpnia, godz. 21.15 // Wednesday, August 29, 9.15 p.m.

 

KAWA I PAPIEROSY | COFFEE AND CIGARETTES
(Jim Jarmusch) US 2003, 95' EN

piątek, 24 sierpnia, godz. 22.15 // Friday, August 24, 10.15 p.m.
poniedziałek, 27 sierpnia, godz. 17.00 // Monday, August 27, 5 p.m.
czwartek, 30 sierpnia, godz. 20.15 // Thursday, August 30, 8.15 p.m.

 

KEDI - SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW | KEDI
(Ceyda Torun) TR/US 2016, 80' TR

sobota, 25 sierpnia, godz. 13.45 // Saturday, August 25, 1.45 p.m.
poniedziałek, 27 sierpnia, godz. 22.00 // Monday, August 27, 10 p.m.
wtorek, 28 sierpnia, godz. 16.15 // Tuesday, August 28, 4.15 p.m.

czwartek, 30 sierpnia, godz. 17.30 // Thursday, August 30, 5.30 p.m. 

 

KOBIETA Z LODU | BÁBA Z LEDU
(Bohdan Sláma) CZ/FR/SK 2017, 106' CZ

niedziela, 26 sierpnia, godz. 21.15 // Sunday, August 26, 9.15 p.m.
wtorek, 28 sierpnia, godz. 15.00 // Tuesday, August 28, 3 p.m.
środa, 29 sierpnia, godz. 17.15 // Wednesday, August 29, 5.15 p.m.

 

KRÓLOWA HISZPANII | LA REINA DE ESPAÑA
(Fernando Trueba) ES 2016, 128' ES/EN

piątek, 24 sierpnia, godz. 15.00 // Friday, August 24, 3 p.m.
wtorek, 28 sierpnia, godz. 18.55 // Tuesday, August 28, 6.55 p.m.
czwartek, 30 sierpnia, godz. 21.15 // Thursday, August 30, 9.15 p.m.

 

LA LA LAND | LA LA LAND
(Damien Chazelle) US 2016, 128’ EN

piątek, 24 sierpnia, godz. 18.00 // Friday, August 24, 6 p.m.
niedziela, 26 sierpnia, godz. 19.55 // Sunday, August 26, 7.55 p.m.
środa, 29 sierpnia, godz. 14.00 // Wednesday, August 29, 2 p.m.
czwartek, 30 sierpnia, godz. 22.00 // Thursday, August 30, 10 p.m.

 

MOJA ŁÓDŹ PODWODNA | SUBMARINE
(Richard Ayoade) US/GB 2010, 97' EN

niedziela, 26 sierpnia, godz. 17.15 // Sunday, August 26, 5.15 p.m.
poniedziałek, 27 sierpnia, godz. 15.00 // Monday, August 27, 3 p.m.
środa, 29 sierpnia, godz. 19.15 // Wednesday, August 29, 7.15 p.m.

 

NAJBRZYDSZY SAMOCHÓD ŚWIATANAJBRZYDSZY SAMOCHÓD ŚWIATA
 (Grzegorz Szczepaniak) PL 2017, 47' PL

+ ŚLIMAKIŚLIMAKI
(Grzegorz Szczepaniak) PL 2015, 29' PL

piątek, 24 sierpnia, godz. 17.30 // Friday, August 24, 5.30 p.m.
wtorek, 28 sierpnia, godz. 22.15 // Tuesday, August 28, 10.15 p.m.
środa, 29 sierpnia, godz. 16.30 // Wednesday, August 29, 4.30 p.m.

 

OBDAROWANI | GIFTED
(Marc Webb) US 2017, 101' EN

piątek, 24 sierpnia, godz. 21.15 // Friday, August 24, 9.15 p.m.
niedziela, 26 sierpnia, godz. 18.00 // Sunday, August 26, 6 p.m.
środa, 29 sierpnia, godz. 20.00 // Wednesday, August 29, 8 p.m.

 

PARYŻ MOŻE POCZEKAĆ | PARIS CAN WAIT
(Eleanor Coppola) US 2016, 92' EN/FR

sobota, 25 sierpnia, godz. 17.00 // Saturday, August 25, 5 p.m.
poniedziałek, 27 sierpnia, godz. 16.00 // Monday, August 27, 4 p.m.
środa, 29 sierpnia, godz. 18.00 // Wednesday, August 29, 6 p.m.
czwartek, 30 sierpnia, godz. 14.00 // Thursday, August 30, 2 p.m.

 

PEŁNIA ŻYCIA | BREATHE
(Andy Serkis) GB 2017, 118' EN

sobota, 25 sierpnia, godz. 15.30 // Saturday, August 25, 3.30 p.m.
wtorek, 28 sierpnia, godz. 14.00 // Tuesday, August 28, 2 p.m.
środa, 29 sierpnia, godz. 22.00 // Wednesday, August 29, 10 p.m.
czwartek, 30 sierpnia, godz. 18.00 // Thursday, August 30, 6 p.m.

 

PLANETA SINGLI | PLANETA SINGLI
(Mitja Okorn) PL 2016, 136' PL

piątek, 24 sierpnia, godz. 23.15 // Friday, August 24, 11.15 p.m.
wtorek, 28 sierpnia, godz. 21.15 // Tuesday, August 28, 9.15 p.m.
czwartek, 30 sierpnia, godz. 15.00 // Thursday, August 30, 3 p.m.

 

 PO TAMTEJ STRONIE | TOIVON TUOLLA PUOLEN | THE OTHER SIDE OF HOPE
 (Aki Kaurismäki) DE/FI 2017, 101' FI/EN/ARA/SE (with English subtitles)

piątek, 24 sierpnia, godz. 16.00 // Friday, August 24, 4 p.m.
niedziela, 26 sierpnia, godz. 19.15 // Sunday, August 26, 7.15 p.m.
poniedziałek, 27 sierpnia, godz. 14.00 // Monday, August 27, 2 p.m.

 

ŚNIADANIE U TIFFANY'EGO | BREAKFAST AT TIFFANY'S
(Blake Edwards) US 1961, 115' EN

sobota, 25 sierpnia, godz. 19.55 // Saturday, August 25, 7.55 p.m.
niedziela, 26 sierpnia, godz. 15.45 // Sunday, August 26, 3.45 p.m.
poniedziałek, 27 sierpnia, godz. 19.45 // Monday, August 27, 7.45 p.m.
wtorek, 28 sierpnia, godz. 20.00 // Tuesday, August 28, 8 p.m.

 

 

 

 

PARTNERZY:

        
  
                         

 

PATRONI:

      

            

 

        

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum