kpb

Zobacz OBIETNICĘ PORANKA w KPB i wygraj książkę Romaina Gary'ego!

ZOBACZ FILM OBIETNICA PORANKA W KINIE POD BARANAMI I
WYGRAJ KSIĄŻKĘ ROMAINA GARY'EGO!

20 lipca - 2 sierpnia 2018

 

 

Od 20 lipca na naszych ekranach Pierre Niney i nominowana do Cezara i Nagrody Lumiere Charlotte Gainsbourg w porywającej opowieści o najważniejszej relacji w życiu Romaina Gary'ego - jedynego francuskiego pisarza dwukrotnie uhonorowanego Nagrodą Goncourtów.

 

Przyjdź do Kina Pod Baranami na pokaz filmu Obietnica poranka. Na odwrocie swojego biletu wpisz imię i nazwisko wraz z e-mailem lub numerem telefonu. Tak wypełniony bilet wrzuć do pudełka znajdującego się przy kasie.

Do wygrania: literacki pierwowzór filmu - autobiograficzna powieść autorstwa Romana Gary'ego.  

 

 

Akcja potrwa do 2 sierpnia.

Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej 3 sierpnia.

 

O FILMIE:

OBIETNICA PORANKA | LA PROMESSE DE L'AUBE
reż. Eric Barbier, Francja 2017, 131’

Cezary 2018: 4 nominacje - najlepsza aktorka (Charlotte Gainsbourg), najlepszy scenariusz adaptowany (Eric Barbier, Marie Eynard), najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy
Nagrody Lumiere 2018: nominacja do nagrody dla najlepszej aktorki (Charlotte Gainsbourg)

Porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego, który jako jedyny francuski powieściopisarz, dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów. W rolę Kacewa/Gary’ego wcielił się niezwykle popularny nad Sekwaną Pierre Niney (Frantz, Miłość po francusku), a jego matkę Ninę zagrała niezrównana Charlotte Gainsbourg (Samba, Nimfomanka). Film opowiada o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki tej niezwykłej i szalonej matce, życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic. Niesamowite przygody, jakich Romain dzięki niej doświadcza, pozwalają mu stać się jednym z czołowych powieściopisarzy XX wieku.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum