kpb

Kinobranie 2018 - pokaz na dziedzińcu #1: Śmiertelnie proste

Letnie Tanie Kinobranie 2018
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #1:
Śmiertelnie proste (reż. Joel i Ethan Coen)
Kino Pod Baranami
czwartek, 12 lipca 2018, godz. 21.45

 

 

W czwartek, 12 lipca, zapraszamy na dziedziniec Pałacu Pod Baranami na pierwszy seans pod gwiazdami w ramach Letniego Taniego Kinobrania. Na ekranie Śmiertelnie proste - nagrodzony na festiwalu Sundance reżyserski debiut braci Coen z Frances McDormand w roli głównej. Bilety na seans w cenie 8 zł.

 

Śmiertelnie proste to uhonorowany Nagrodą Jury podczas festiwalu Sundance w 1985 roku thriller neo-noir autorstwa Ethana i Joela Coenów, znanych dziś na całym świecie twórców takich filmów jak Fargo, Big Lebowski czy To nie jest kraj dla starych ludzi. Do  jednej z głównych ról w swoim debiutanckim filmie Coenowie zaangażowali początkującą wówczas aktorkę Frances McDormand, gwiazdę prezentowanego również w ramach Kinobrania filmu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri. Postać walczącej o sprawiedliwość Mildred Hayes w komediodramacie Martina McDonagh przyniosła jej w tym roku Oscara, Złoty Glob oraz Nagrodę BAFTA. W swojej pierwszej kreacji na wielkim ekranie McDormand wcieliła się w niewierną żonę bogacza, na którą jej własny mąż wydał wyrok śmierci. Powierzone prywatnemu detektywowi zlecenie zabójstwa nieoczekiwania obraca się przeciwko żądnemu zemsty mężczyźnie.

 

 


fot. Sabina Szkarłat

Pokaz filmu odbędzie się na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami.

 

BILETY: 8 zł - dostępne od 11 lipca w kasach Kina oraz online.
*Miejsca są nienumerowane.

 

O FILMIE:

ŚMIERTELNIE PROSTE | BLOOD SIMPLE.
reż. Ethan Coen, Joel Coen, USA 1984, 99' EN/ES

MFF Sundance 1985: Nagroda Jury dla najlepszego filmu dramatycznego
Nagrody National Board of Review 1985: miejsce na liście 10 najlepszych filmów roku
Nagrody Independent Spirit 1985: najlepszy reżyser (Joel Coen), najlepszy aktor pierwszoplanowy (M. Emmet Walsh)
 

Żona bogatego właściciela baru ma romans. Kiedy ten dowiaduje się o zdradzie, wynajmuje prywatnego detektywa, by zabił niewierną małżonkę i jej kochanka. Od tej chwili nic nie jest już proste. Inicjator zbrodni idealnej sam staje się ofiarą, zaś nieświadomi niczego kochankowie, celem wyrafinowanego i zdesperowanego mordercy.

Nagrodzony na festiwalu Sundance, pełen czarnego humoru debiut braci Coen. Po wprowadzeniu go na ekrany w 1983 roku okrzyknięty został "najlepszym thrillerem od wielu lat". Obfitująca w zwroty akcji zawiła intryga w konwencji neo-noir to w istocie mroczna historia o zdradzie, niewierności, nieporozumieniach i morderstwie, która szybko stała się filmem kultowym inspirując nowe pokolenie filmowców. W rolach głównych M. Emmet Walsh oraz Frances McDormand.

 

ZWIASTUN w j. angielskim:

 

  

PARTNERZY:

        
  
                         

 

PATRONI:

      

            

 

     

Bookmark and Share

archiwum