kpb

Prawdziwa historia - pokaz przedpremierowy

PRAWDZIWA HISTORIA (reż. Roman Polański)
- pokaz przedpremierowy

czwartek, 10 maja 2018, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 10 maja, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Prawdziwa historia - najnowszego dzieła Romana Polańskiego z Emmanuelle Seigner i Evą Green w rolach głównych.

 

Prawdziwa historia to trzymający w napięciu thriller psychologiczny autorstwa Romana Polańskiego o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze. W rolach głównych wystąpiły Emmanuelle Seigner (Wenus w futrze) oraz Eva Green (Tajemniczy dom pani Peregrine). Współtwórcą scenariusza jest Olivier Assayas, reżyser wielokrotnie nagradzanego filmu Personal Shopper.

 

BILETY:

22 zł (normany) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

PRAWDZIWA HISTORIA | D'APRÈS UNE HISTOIRE VRAIE
reż. Roman Polański, Belgia/Polska/Francja 2018, 110’

MFF w Sztokholmie 2017: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI

Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą wielbicielkę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, traci swoje pierwotne znaczenie.

 

ZWIASTUN:


Bookmark and Share

archiwum