kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Nigdy cię tu nie było (przedpremierowo!)

czwartek, 12 kwietnia 2018, godz. 23.30

 

 

W czwartek, 12 kwietnia, odbędzie się kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie przedpremierowy pokaz filmu Nigdy cię tu nie było autorstwa Lynne Ramsay. W roli głównej Joaquin Phoenix.

 

Nigdy cię tu nie było to pełen pasji i gniewu thriller wybitnej reżyserki Lynne Ramsay. Twórczyni znakomitego filmu Musimy porozmawiać o Kevinie tym razem przedstawia opowieść o człowieku, dla którego przemoc stała się codziennością. Joaquin Phoenix wcielił się w rolę mężczyzny, dla którego odnalezienie porwanej nastolatki jest szansą na nowe życie i odkupienie dawnych przewinień. Jego gra aktorska wywarła ogromne wrażenie na krytykach oraz jury zeszłorocznej edycji festiwalu w Cannes, które przyznało mu nagrodę dla najlepszego aktora. Nagrodzono również scenariusz oparty na książce Jonathana Amesa. Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka Jonny’ego Greenwooda, gitarzysty zespołu Radiohead i autora m.in. kompozycji do filmu Aż poleje się krew oraz nominowanej do Oscara ścieżki dźwiękowej do filmu Nić widmo Paula Thomasa Andersona.

 

Polska premiera filmu: 13 kwietnia 2018 roku.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE: 

NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO | YOU WERE NEVER REALLY HERE
reż. Lynne Ramsay, Wielka Brytania/Francja/USA 2017, 90’

MFF w Cannes 2017: konkurs główny, najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay), najlepszy aktor (Joaquin Phoenix)

Nigdy cię tu nie było to historia pełnego sprzeczności mężczyzny (Joaquin Phoenix) z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, podejmie się jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

 

Joaquin Phoenix jakiego nie znacie. The Guardian

Najnowszy film Lynne Ramsay rzuca na kolana. Indiewire

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


      

    

      

Bookmark and Share

archiwum