kpb

Nigdy cię tu nie było - pokaz przedpremierowy #2

NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO (reż. Lynne Ramsay)
- pokaz przedpremierowy #2
czwartek, 5 kwietnia 2018, godz. 21.15
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 5 kwietnia, zapraszamy na kolejny przedpremierowy pokaz filmu Nigdy cię tu nie było w reżyserii Lynne Ramsay z nagrodzonym na festiwalu w Cannes Joaquinem Phoenixem w roli głównej.

 

Nigdy cię tu nie było to okrzyknięte kobiecą odpowiedzią na Taksówkarza Martina Scorsese dzieło wybitnej reżyserki Lynne Ramsay, twórczyni wielokrotnie nagradzanego filmu Musimy porozmawiać o Kevinie. Jej najnowsza produkcja to pełen pasji i gniewu thriller, który oprócz imponującej strony wizualnej zachwyca również precyzyjnie skonstruowaną intrygą. To opowieść o żyjącym z wykonywania zadań niemożliwych weteranie wojennym, dla którego przemoc stała się codziennością. Jego nowe zlecenie jednocześnie niesie za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo i daje mu szansę na odkupienie. Scenariusz oparty na książce Jonathana Amesa doceniło m.in. jury zeszłorocznej edycji festiwalu w Cannes. Zachwyt widzów i krytyków wzbudziła również mistrzowska gra Joaquina Phoenixa (Ona), który podczas festiwalu otrzymał za swoją rolę nagrodę dla najlepszego aktora. Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka Jonny’ego Greenwooda, gitarzysty zespołu Radiohead i autora m.in. kompozycji do filmu Aż poleje się krew oraz nominowanej do Oscara ścieżki dźwiękowej do filmu Nić widmo Paula Thomasa Andersona.

 

Polska premiera filmu: 13 kwietnia 2018 roku.

 

BILETY: 

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO | YOU WERE NEVER REALLY HERE
reż. Lynne Ramsay, Wielka Brytania/Francja/USA 2017, 90’

MFF w Cannes 2017: konkurs główny, najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay), najlepszy aktor (Joaquin Phoenix)

Nigdy cię tu nie było to historia pełnego sprzeczności mężczyzny (Joaquin Phoenix) z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, podejmie się jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

 

Joaquin Phoenix jakiego nie znacie. The Guardian

Najnowszy film Lynne Ramsay rzuca na kolana. Indiewire

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum