kpb

Cicha Noc ponownie w Kinie Pod Baranami

CICHA NOC (reż. Piotr Domalewski)
ponownie w Kinie Pod Baranami

30 marca - 4 kwietnia 2018, godz. 21.00

 


fot. Robert Jaworski/Studio Munka 

Od 30 marca na naszych ekranach ponownie zagości Cicha Noc - nagrodzony aż dziesięcioma Orłami oraz Grand Prix festiwalu w Gdyni debiut Piotra Domalewskiego z udziałem Dawida Ogrodnika i Arkadiusza Jakubika. Zapraszamy!

Cicha Noc to doskonale zrealizowany rodzinny dramat, którego główny bohater nieoczekiwanie wraca zza granicy do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Na ekranie nagrodzony za najlepszą rolę męską Dawid Ogrodnik oraz Tomasz Ziętek i Arkadiusz Jakubik, którym partnerują m.in. Maria Dębska, Tomasz Schuchardt i Jowita Budnik. Ten reżyserski debiut Piotra Domalewskiego okazał się sensacją zeszłorocznego festiwalu w Gdyni zdobywając m.in. Złote Lwy dla najlepszego filmu. Podczas gali rozdania nagród Polskiej Akademii Filmowej, Cichą Noc uhonorowano aż dziesięcioma statuetkami.

Na pokazy filmu w Kinie Pod Baranami zapraszamy w dniach 30 marca - 4 kwietnia o godz. 21.00.

 

Film prezentowany będzie z angielskimi napisami.

 

BILETY wg cennika

 

O FILMIE:

CICHA NOC | SILENT NIGHT
reż. Piotr Domalewski, Polska 2017, 101'


fot. Robert Jaworski/Studio Munka

Nagrody Polskiej Akademii Filmowej - Orły 2018: najlepszy film, najlepsza główna rola męska (Dawid Ogrodnik), najlepsza drugoplanowa rola męska (Arkadiusz Jakubik), najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Agnieszka Suchora), najlepsza reżyseria (Piotr Domalewski), najlepszy scenariusz (Piotr Domalewski), najlepsze zdjęcia (Piotr Sobociński Jr.), Odkrycie Roku (Piotr Domalewski), Nagroda Publiczności
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: Złote Lwy dla najlepszego filmu i najlepszej pierwszoplanowej roli męskiej (Dawid Ogrodnik), Nagroda Jury Młodzieżowego, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych i Don Kichot - Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy. 

 

ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share

archiwum