kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Wieża. Jasny dzień.

czwartek, 22 marca 2018, godz. 23.00

 

 

W czwartek, 22 marca, zapraszamy na  wyjątkowe spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie premierowy pokaz filmu Wieża. Jasny dzień. - nagrodzonego na festiwalu w Gdyni reżyserskiego debiutu Jagody Szelc. Po seansie - dyskusja z udziałem reżyserki.

 

Thriller psychologiczny Wieża. Jasny dzień. to prawdziwe objawienie zeszłorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, debiut reżyserski  laureatki Paszportu POLITYKI Jagody Szelc. To pozbawiony zbędnych dialogów i trzymający w napięciu autorski film przepełniony symboliką i pięknymi krajobrazami Kotliny Kłodzkiej. Obraz został zw tym roku zaprezentowany w prestiżowej sekcji Forum 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. 

 

Gościem pokazu będzie reżyserka filmu, Jagoda Szelc. Rozmowę po seansie poprowadzi Mateusz Demski - student filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ, redaktor naczelny czasopisma studenckiego 16mm.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE: 

WIEŻA. JASNY DZIEŃ. | TOWER. A BRIGHT DAY.
reż. Jagoda Szelc, Polska 2017, 111'

MFF w Berlinie 2018: sekcja Forum
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: najlepszy debiut reżyserski (Jagoda Szelc), najlepszy scenariusz (Jagoda Szelc)

Na parę dni przed Pierwszą Komunią Świętą ich córki, małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) odwiedza niecodzienny gość. To niewidziana od lat młodsza siostra Muli - Kaja (Małgorzata Szczerbowska). Z dnia na dzień jej zachowanie wydaje się dla rodziny coraz bardziej dziwne. Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Wokół także dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny, ważniejszy powód, dla którego Kaja zdecydowała się wrócić.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


      

    

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum