kpb

Baranki Dzieciom (Wiosna 2018): Dziwne przygody Koziołka Matołka

Dziwne przygody Koziołka Matołka + warsztaty bębniarskie

niedziela, 11 marca 2018, godz. 11.00

 

 

W niedzielę, 11 marca, zapraszamy małych widzów oraz ich opiekunów na kolejne spotkanie Baranków Dzieciom! Maluchy wyruszą w świat w poszukiwaniu Pacanowa w towarzystwie niezastąpionego Koziołka Matołka, a po seansie będą wspólnie muzykować w trakcie swoich ulubionych warsztatów bębniarskich.

 

PROGRAM:

niedziela, 11 marca 2018, godz. 11.00
DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA - zestaw bajek
+ warsztaty bębniarskie

Tytułowy bohater - Koziołek Matołek - poszukuje legendarnego Pacanowa, gdzie podobno “kozy kują”. Podczas wędrówki trafia w różne zakątki kuli ziemskiej, przeżywając wiele dramatycznych i śmiesznych przygód. Koziołek Matołek to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza (rysunki) - bohater jednej z pierwszych w Polsce powieści obrazkowych dla dzieci.
 
GWIAZDOR FILMOWY
reż. Ryszard Słapczyński, Polska 1971, 9'
Koziołek Matołek trafia na plan filmowy, gdzie skutecznie dezorganizuje pracę całej ekipy i przekonuje się, jak trudno być gwiazdą filmową.
 
KUCHARZ OKRĘTOWY
reż. Ryszard Słapczyński, Polska 1969, 8'
Tym razem Koziołek Matołek przez przypadek dostaje się na pokład statku. Zupełnie niespodziewanie zostaje kucharzem okrętowym.
 
PO DRUGIEJ STRONIE TĘCZY
reż. Piotr Szpakowicz, Polska 1970, 9'
Matołek spotyka fakira, który pokazuje mu sztuczki magiczne. Następnie sztukmistrz zamyka nieboraka w bibliotece, aby ten posiadł stosowną wiedzę. Koziołek spuszcza się po linie i ucieka.
 
PRZYJACIEL ZWIERZĄT
reż. Piotr Szpakowicz, Polska 1971, 9'
Sympatyczny koziołek o imieniu Matołek przemierza świat w poszukiwaniu Pacanowa. Wszędzie, gdzie trafia, poznaje wielu nowych przyjaciół i przeżywa niezapomniane przygody. Tym razem udziela pomocy jelonkowi, który wpadł w sidła.

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

BILETY: 11 zł

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:


                                       

 

         

 

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

     

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum