kpb

Baranki Dzieciom (Wiosna 2018): Reksio i ptaki

Reksio i ptaki + zajęcia plastyczne

niedziela, 4 marca 2018, godz. 11.00

 

 

W niedzielę, 4 marca, zapraszamy najmłodszych widzów na pierwsze spotkanie w ramach wiosennej edycji cyklu Baranki Dzieciom! Wspólnie z najsłynniejszym mieszkańcem wiejskiego podwórka, kundelkiem Reksiem dzieciaki spróbują zrozumieć dziwaczne zwyczaje jego ptasich, często bardzo kłótliwych sąsiadów. Po seansie maluchy wezmą udział w zajęciach plastycznych.

 

PROGRAM:

niedziela, 4 marca 2018, godz. 11.00
REKSIO I PTAKI - zestaw bajek
+ zajęcia plastyczne z Joanna tworzy & OLEK

REKSIO I SOWA
reż. Andrzej Flettner, Polska 1990, 9'
Znudzony i zniechęcony Reksio postanawia na zawsze opuścić podwórko. Spotyka starą, mądrą sowę, która stara się przekonać pieska, że dzieci bardzo go potrzebują.

REKSIO I KUKUŁKA
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990, 9'
Wiosna, ptaki zakładają gniazda, wysiadują jaja. Tylko kukułka podrzuca swoje jajko do gniazda dzięcioła. Dzięki wysiłkom Reksia różne ptaki cierpliwie zajmują się porzuconym kukułczym jajem, wreszcie wykluwa się szczęśliwie mała kukułka...

REKSIO I PAW
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990, 9'
Suczka, którą Reksio darzy wyjątkową sympatią, zaczyna go ignorować poznawszy pawia. Reks stara się być równie dostojny jak rywal, jednak bez powodzenia. Uczucia jego wybranki ulegają zmianie, kiedy na jaw wychodzi prawdziwa natura pawia.

REKSIO I GOŁĄB
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1987, 8'Na budzie Reksia usiłuje założyć gniazdo gołębica. Piesek obserwuje jej wysiłki i słucha rozpaczliwego płaczu po rozbitym jajku. Przynosi jej z domu skrzyneczkę, w której układa następne jajka. Wylęgają się pisklęta. Reksio czuwa nad nimi. Pewnego dnia piesek wpada do głębokiego dołu. Jego skomlenie słyszą gołębie, niosą numerek psa chłopcu, a on ratuje pupila z opresji.


 
Zajęcia plastyczne poprowadzi duet: Joanna Żyłowska (Joanna tworzy) oraz Olek Rajewski (OLEK).
Joanna Żyłowska jest projektantką i pedagogiem, absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE.
Olek Rajewski to rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych. Mentor w leśnym przedszkolu Dzika osada oraz animator w Planecie zabawy. 

 

BILETY: 11 zł

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:


                                       

 

         

 

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

     

Bookmark and Share

archiwum