kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Nić widmo

czwartek, 1 marca 2018, godz. 23.15

 

 

W czwartek, 1 marca, zapraszamy na spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie pokaz filmu Nić widmo - nominowanego do sześciu Oscarów dzieła Paula Thomasa Andersona z Danielem Day-Lewisem w roli głównej. 

 

Nić widmo to opowieść o wiodącym samotnicze życie genialnym londyńskim krawcu, którego świat staje na głowie pod wpływem nowo poznanej kobiety. W swym najnowszym filmie Paul Thomas Anderson (Magnolia, Mistrz) ponownie spotyka się z Danielem Day-Lewisem, wspólnie malując fascynujący portret artystycznego szału oraz kobiet, które sprawiają, że świat nie przestaje się kręcić. Podczas najbliższego rozdania nagród Amerykańskiej Akademii film ma szansę zdobyć sześć statuetek. Nominowany do Oscara za tę rolę Day-Lewis zapowiedział, że to ostatnia kreacja w jego aktorskiej karierze.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE: 

NIĆ WIDMO | PHANTOM THREAD
reż. Paul Thomas Anderson, USA 2017, 131'

Oscary 2018: najlepsze kostiumy (Mike Bridges)
Złote Globy 2018: 2 nominacje - najlepszy aktor w dramacie (Daniel Day-Lewis), najlepsza muzyka (Jonny Greenwood)
Nagrody BAFTA 2018:
najlepsze kostiumy (Mike Bridges)
Nagrody Critics Choice 2018: najlepsze kostiumy (Mike Bridges)
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy scenariusz oryginalny (Paul Thomas Anderson)

Londyn, lata pięćdziesiąte. Słynny krawiec Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) wraz z siostrą Cyril (Lesley Manville) stanowią centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock. Przez życie głównego bohatera przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, ale on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma (Vicky Krieps), która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Jego uporządkowane życie burzy miłość.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


      

    

      

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum