kpb

Baranki w Pieluchach: Kształt wody

czwartek, 1 marca 2018, godz. 11.00

 

 

W czwartek, 1 marca, zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na pokaz nominowanego do trzynastu Oscarów filmu Kształt wody - porywającej baśni dla dorosłych autorstwa Guillermo del Toro.

 

Meksykański reżyser Guillermo del Toro zachwycił widzów na całym świecie nagrodzonym trzema Oscarami filmem Labirynt fauna. W swoim najnowszym dziele ponownie daje dowód niezwykłej wyobraźni, przedstawiając historię miłosną rozgrywającą się w co najmniej nietypowych okolicznościach. Główną bohaterką jest niema kobieta, pracująca nocami jako sprzątaczka w amerykańskim laboratorium rządowym w czasie Zimnej Wojny. Którejś nocy obiekt tajnego eksperymentu wzbudza jej zainteresowanie. Na ekranie Sally Hawkins (Maudie) i Octavia Spencer (Ukryte działania, którym towarzyszą Michael Shannon (Zwierzęta nocy), Richard Jenkins (Tajne przez poufne, serial Sześć stóp pod ziemią), Michael Stuhlbarg (Tamte dni, tamte noce) i Doug Jones (Crimson Peak: Wzgórze krwi). Autorem muzyki jest Alexandre Desplat, znany m.in. z kompozycji do filmów Jak zostać królem czy Grand Budapest Hotel.

 

Kształt wody zdobył Złotego Lwa podczas zeszłorocznego festiwalu w Wenecji i 7 nominacji do Złotych globów, w tym dwie statuetki: dla Guillermo del Toro za reżyserię oraz Alexandre'a Desplat za najlepszą muzykę. Został również nominowany do Oscara aż w 13 kategoriach.

 

Bilety: 13 zł

UWAGA!
Widzowie z biletami z Baranków w Pieluchach otrzymują 20% zniżki na pobyt w Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

O FILMIE:  

KSZTAŁT WODY | THE SHAPE OF WATER
reż. Guillermo del Toro, USA/Kanada/Wielka Brytania 2017, 123'

Oscary 2018: 13 nominacji - najlepszy film, najlepszy reżyser (Guillermo del Toro), najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Sally Hawkins), najlepsza aktorka drugoplanowa (Octavia Spencer), najlepszy aktor drugoplanowy (Richard Jenkins), najlepszy scenariusz oryginalny (Guillermo del Toro, Vanessa Taylor), najlepsza muzyka oryginalna (Alexandre Desplat), najlepsze zdjęcia (Dan Laustsen), najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż, najlepszy montaż dźwięku
Złote Globy 2018: najlepszy reżyser (Guillermo del Toro), najlepsza muzyka (Alexandre Desplat)
Nagrody BAFTA 2018:
najlepszy reżyser (Guillermo del Toro)
Nagrody Critics Choice 2018: najlepszy film, najlepszy reżyser (Guillermo del Toro), najlepsza muzyka (Alexandre Desplat), najlepsza scenografia
MFF w Wenecji 2017: Złoty Lew dla najlepszego filmu (Guillermo del Toro), Nagroda CICT-IFTC, Nagroda Festiwalu Przyszłości Kina, Nagroda Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) im. Enrico Fulchignoniego

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych, około roku 1962. Elisa (Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, nocami pracując w pilnie strzeżonym, tajnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata. 

 

ZWIASTUN:

 

O CYKLU:   

 

 

 

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

PARTNERZY:

  
                           
              

Bookmark and Share

archiwum