kpb

Distant Sky - Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen

DISTANT SKY
- Nick Cave & The Bad Seeds
Live in Copenhagen

czwartek, 12 kwietnia 2018, godz. 21.00
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 12 kwietnia, zapraszamy fanów Nicka Cave’a na pokaz filmu w reżyserii Davida Barnarda - absolutnie wyjątkowego nagrania koncertu z ostatniej trasy artysty z zespołem The Bad Seeds, w Royal Arenie w Kopenhadze. 

 

Film Barnarda to zrealizowana w październiku 2017 roku w Royal Arenie w Kopenhadze rejestracja koncertu, a zarazem niezwykłego muzycznego triumfu Nicka Cave’a i The Bad Seeds. Tytuł filmu zapożyczono z ostatniego utworu (wykonywanego w duecie z duńską śpiewaczką, Else Torp) znajdującego się na najnowszej płycie zespołu, The Skeleton Tree. To szesnasty krążek w ich karierze, którego światowa premiera miała miejsce 9 września 2016 roku. Jego dopełnieniem był prezentowany wielokrotnie w Kinie Pod Baranami, kameralny i niezwykle przejmujący film Andrew Dominika, One More Time With Feeling. Album powstawał na tle przeżyć Cave’a w związku z tragiczną śmiercią jego syna i spotkał się z entuzjastyczną odpowiedzią ze strony krytyków muzycznych i fanów zespołu, pozwalając muzykom odnowić intymną relację łączącą artystów z odbiorcami ich twórczości na całym świecie. W styczniu 2017 roku, po trzyletniej przerwie, muzycy ruszyli w trasę koncertową po Australii, Stanach Zjednoczonych i Europie, zbierając po drodze jedne z najlepszych recenzji w swojej błyskotliwej karierze.

 

Reżyser David Barnard to wielokrotnie nagradzany twórca znany przede wszystkim ze znakomitych dokumentów muzycznych i transmisji na żywo z użyciem wielu kamer. Na swoim koncie ma nagrania koncertów takich sław jak Björk, Eurythmics, Gorillaz, Radiohead, Red Hot Chilli Peppers i Spice Girls. Zarejestrował też występy promujące dwunasty (Nocturama) i trzynasty (Abattoir Blues/The Lyre of Orpheus) album studyjny Nicka Cave’a i The Bad Seeds. Materiał został wydany w 2007 r. jako Abattoir Blues. Wydawnictwo uznawane jest za jedno z najlepiej zrealizowanych nagrań koncertowych w historii. Dzięki użyciu wielu kamer, charakterystycznego oświetlenia i sprawnego montażu, odnosi się wrażenie obecności na tym koncercie.

 

BILETY:

30 zł

 

O FILMIE:

DISTANT SKY. NICK CAVE & THE BAD SEEDS LIVE IN COPENHAGEN
| DISTANT SKY. NICK CAVE & THE BAD SEEDS LIVE IN COPENHAGEN
reż. David Barnard, Wielka Brytania 2017, 144’

Dokument muzyczny, będący zapisem niezwykłego koncertu jednego z najbardziej cenionych muzyków i kompozytorów na świecie, Nicka Cave’a wraz z zespołem The Bad Seeds w ramach ich trasy koncertowej promującej album The Skeleton Tree.
David Barnard, twórca m.in. nominowanego do nagrody Grammy filmu Gorillaz: Live in Manchester (2006) we właściwy sobie sposób prezentuje na ekranie nie tylko występ światowej sławy zespołu. Przede wszystkim udaje mu się uchwycić jedyną w swoim rodzaju więź między muzykami oraz widownią zebraną w Royal Arena w Kopenhadze.

 

PRASA O FILMIE:

Momentami burzliwy i pełen napięcia, innym razem przepełniony czułością i oczyszczający zarazem. To prawdziwe mistrzostwo.
The Independent

Radosny i zaskakująco zwycięski.
The Guardian

Niezwykła odpowiedź na to, co niewyobrażalne.
The Telegraph

 

ZWIASTUN w j. angielskim:

Bookmark and Share

archiwum