kpb

Jestem najlepsza. Ja, Tonya - pokaz przedpremierowy

JESTEM NAJLEPSZA. JA, TONYA (reż. Craig Gillespie)
- pokaz przedpremierowy

środa, 21 lutego 2018, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 21 lutego, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Jestem najlepsza. Ja, Tonya w reżyserii Craiga Gillespie. Na ekranie nominowane do Oscara Margot Robbie i Allison Janney.

 

Jestem najlepsza. Ja, Tonya to historia Tonyi Harding, amerykańskiej mistrzyni łyżwiarstwa figurowego zamieszanej w jeden z największych skandali w historii sportu. Film zawdzięcza swoją siłę pomysłowej narracji i świetnemu montażowi, ale przede wszystkim znakomitym kreacjom aktorskim Margot Robbie (Wilk z Wall Street) oraz Allison Janney (Służące), nominowanym do nagród Akademii. Reżyser Craig Gillespie zręcznie bawi się konwencjami i przedstawia historię jednego z największych skandali w historii sportu z kilku różnych perspektyw, pozwalając widzowi zdecydować, czy którakolwiek z nich jest prawdziwa.

 

Polska premiera filmu: 2 marca 2018 r.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

JESTEM NAJLEPSZA. JA, TONYA | I, TONYA
reż. Craig Gillespie, USA 2017, 119'

Oscary 2018: najlepsza aktorka drugoplanowa (Allison Janney)
Złote Globy 2018: najlepsza aktorka drugoplanowa (Allison Janney)
Nagrody BAFTA: najlepsza aktorka drugoplanowa (Allison Janney)
Nagrody Critics Choice 2018: najlepsza aktorka drugoplanowa (Allison Janney), najlepsza aktorka w komedii (Margot Robbie)
Nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych 2018: najlepsza aktorka drugoplanowa (Allison Janney)

Tonya Harding, amerykańska mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jedna z największych pretendentek do olimpijskich medali, znana była z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Nikt jednak nie spodziewał się, jak daleko zdolna jest się posunąć w walce o medale. Gdy jej główna konkurentka w amerykańskiej drużynie Nancy Kerrigan została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, nie podejrzewano, że była to cynicznie zaplanowana napaść, która miała utorować Harding drogę do olimpijskiego triumfu.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum