kpb

Baranki w Pieluchach: Pomiędzy słowami

czwartek, 22 lutego 2018, godz. 11.00

 

 

W czwartek, 22 lutego, zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na pokaz prezentowanego na festiwalu w San Sebastián dramatu Pomiędzy słowami w reżyserii Urszuli Antoniak. Na ekranie Jakub Gierszał i Andrzej Chyra.

 

Pomiędzy słowami to opowieść o mieszkającym w Berlinie młodym mężczyźnie, odnoszącym sukcesy w prawniczej korporacji. Właściwie niczym nie różniłby się od swoich sąsiadów i współpracowników gdyby nie to, że tak naprawdę jest Polakiem. Kiedy któregoś dnia z wizytą z Polski przyjeżdża jego ojciec, główny bohater musi skonfrontować się z przeszłością i zweryfikować poglądy dotyczące swojej tożsamości. 

Urszula Antoniak (Nic osobistego, Code Blue), która od 25 lat mieszka w Holandii, dotyka jednego z najbardziej palących problemów współczesności, zgłębiając jego humanistyczny aspekt. Reżyserka pokazuje człowieka, który wyjechał, bo chciał i mógł. Jednocześnie zadaje pytania dotyczące postaci i tożsamości, które ludzie tworzą na potrzeby społeczności, w której starają się zyskać akceptację. W rolach głównych wystąpili nagrodzony na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni Jakub Gierszał i Andrzej Chyra. Film zaprezentowano m.in. na festiwalu filmowym w San Sebastián, a na Warszawskim Festiwalu Filmowym przyznano mu Nagrodę Jury Ekumenicznego.

 

Bilety: 13 zł

UWAGA!
Widzowie z biletami z Baranków w Pieluchach otrzymują 20% zniżki na pobyt w Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

O FILMIE: 

POMIĘDZY SŁOWAMI | POMIĘDZY SŁOWAMI
reż. Urszula Antoniak, Holandia/Niemcy/Polska 2017, 85'

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: najlepsze zdjęcia (Lennert Hillege), najlepszy dźwięk (Mirosław Makowski), Złoty Kangur - nagroda australijskich dystrybutorów filmowych (Jakub Gierszał)
Warszawski Festiwal Filmowy 2017: konkurs główny, Nagroda Jury Ekumenicznego (Urszula Antoniak)
MFF w San Sebastián 2017: konkurs główny

Michael (Jakub Gierszał) ma 28 lat. Jest Polakiem, prawnikiem, który biegle mówi po niemiecku, mieszka i pracuje w Berlinie. Berlin oferuje mu różnorodność, przyszłość, sukces. Michael świadomie staje się częścią wielokulturowej metropolii, a zerwanie więzów z Polską postrzega jako szansę na to, by odnaleźć i ukształtować samego siebie. Pewnego dnia poznaje swojego ojca (Andrzej Chyra), którego nigdy wcześniej nie widział i spędza z nim weekend. Te kilka dni stanie się dla Michaela podróżą w poszukiwaniu siebie.

 

ZWIASTUN:

 

 

O CYKLU:  

 

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

PARTNERZY:

  
                           
              

Bookmark and Share

archiwum