kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Pomiędzy słowami

czwartek, 22 lutego 2018, godz. 23.15

 

 

W czwartek, 22 lutego, zapraszamy na spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie pokaz najnowszego filmu Urszuli Antoniak Pomiędzy słowami z Jakubem Gierszałem i Andrzejem Chyrą w rolach głównych. 

 

Pomiędzy słowami to opowieść o mieszkającym w Berlinie młodym mężczyźnie, który właściwie niczym nie różniłby się od swoich sąsiadów i współpracowników gdyby nie to, że tak naprawdę jest Polakiem. Dopiero wizyta ojca zmusza go do rozważań na temat własnej tożsamości i miejsca w społeczeństwie, w którym żyje.

 

Czwarty, najbardziej osobisty film Urszuli Antoniak (Nic osobistego, Code Blue), która od 25 lat mieszka w Holandii, dotyka jednego z najbardziej palących problemów współczesności, zgłębiając jego humanistyczny aspekt, bez ideologii, bez politycznych deklaracji i bez stereotypów. Reżyserka nie pochyla się nad losem imigrantów, tylko pokazuje człowieka, który wyjechał, bo chciał i mógł. W rolach głównych wystąpili nagrodzony na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni Jakub Gierszał i Andrzej Chyra. Film zaprezentowano m.in. na festiwalu filmowym w San Sebastián, a na Warszawskim Festiwalu Filmowym przyznano mu Nagrodę Jury Ekumenicznego.

 


Gospodynią spotkania będzie Katarzyna Gabryś - absolwentka kryminologii na Uniwersytecie Warszawskim, studentka 3. roku psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE: 

POMIĘDZY SŁOWAMI | POMIĘDZY SŁOWAMI
reż. Urszula Antoniak, Holandia/Niemcy/Polska 2017, 85'

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: najlepsze zdjęcia (Lennert Hillege), najlepszy dźwięk (Mirosław Makowski), Złoty Kangur - nagroda australijskich dystrybutorów filmowych (Jakub Gierszał)
Warszawski Festiwal Filmowy 2017: konkurs główny, Nagroda Jury Ekumenicznego (Urszula Antoniak)
MFF w San Sebastián 2017: konkurs główny

Michael (Jakub Gierszał) ma 28 lat. Jest Polakiem, prawnikiem, który biegle mówi po niemiecku, mieszka i pracuje w Berlinie. Berlin oferuje mu różnorodność, przyszłość, sukces. Michael świadomie staje się częścią wielokulturowej metropolii, a zerwanie więzów z Polską postrzega jako szansę na to, by odnaleźć i ukształtować samego siebie. Pewnego dnia poznaje swojego ojca (Andrzej Chyra), którego nigdy wcześniej nie widział i spędza z nim weekend. Te kilka dni stanie się dla Michaela podróżą w poszukiwaniu siebie.

 

ZWIASTUN:

 

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


      

    

      

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum