kpb

Spotkanie Filozoficzne: W ułamku sekundy

SPOTKANIE FILOZOFICZNE
W ułamku sekundy (reż. Fatih Akin)
- pokaz przedpremierowy

poniedziałek, 12 lutego 2018, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 


fot. Gordon Timpen (c) 2016 bomberoint Warner Bros Ent

 

W poniedziałek, 12 lutego, zapraszamy na kolejne Spotkanie Filozoficzne. W programie przedpremierowy pokaz filmu W ułamku sekundy - thrillera Fatiha Akina, twórcy filmu Głową w mur, z Diane Kruger w roli głównej. Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja. 

 

W ułamku sekundy to najnowszy film Fatiha Akina, twórcy Głową w mur, Soul Kitchen i Na krawędzi nieba. Opowiada o kobiecie, która w zamachu terrorystycznym traci rodzinę i w tej jednej chwili rozpada się jej całe życie. Bohaterka filmu Akina jest o tyle nietypowa, że reaguje na traumę w sposób, który do tej pory w kinie charakteryzował niemal wyłącznie postaci męskie - przekuwa rozpacz w gniew i chęć zemsty. W roli głównej: Diane Kruger (Bękarty wojny, Troja, Kopia mistrza), której W ułamku sekundy zawdzięcza emocjonalne napięcie i wiarygodność. Jej genialną kreację nagrodzono m.in podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes. Produkcję Akina uhonorowano również Złotym Globem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi dr hab. Joanna Hańderek.

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 23 lutego 2018 roku.

 

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych. Spotkania Filozoficzne to okazja do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.

 

dr hab. Joanna Hańderek - adiunkt w Instytucie Filozofii UJ. Zajmuje się: filozofią kultury i filozofią współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem postkolonializmu, globalizacji, gender i multikulturalizmu. Autorka Metamorfozy i muzea, Czas i spotkanie. Od 2013 roku organizuje cykl wykładów i spotkań poświęconych wykluczeniu Kultura wykluczenia?, oraz konferencji Filozofia technologii. Prezeska stowarzyszenia Rewersy kultury, redaktorka racjonalista.tv, członkini Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzi również zajęcia dla licealistów, oraz dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z kotką na kolanach pisze filozoficznego bloga.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

W UŁAMKU SEKUNDY | AUS DEM NICHTS
reż. Fatih Akin, Niemcy/Francja 2017, 107'


fot. Boris Laewen (c) 2016 bomberoint
Warner Bros Ent

Oscary 2018: niemiecki kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
Złote Globy 2018: najlepszy film nieanglojęzyczny
MFF w Cannes 2017: najlepsza aktorka (Diane Kruger)

W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu. Narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

 

TEASER:                                                     ZWIASTUN:

     

 

PATRONI MEDIALNI:

             

Bookmark and Share

archiwum