kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: The Room & The Disaster Artist (przedpremierowo!)

czwartek, 1 lutego 2018, start: 21.15

 

 

W czwartek, 1 lutego, odbędzie się wyjątkowe spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie kultowy The Room Tommy'ego Wiseau oraz przedpremierowo The Disaster Artist w reżyserii nagrodzonego Złotym Globem Jamesa Franco.

 

Zapraszamy do spędzenia wieczoru w Kinie Pod Baranami w towarzystwie jedynego w swoim rodzaju Tommy'ego Wiseau, niesławnego twórcy najlepszego "najgorszego filmu" w historii. Na początek, na naszym ekranie pojawi się film The Room, czyli Obywatel Kane złych filmów. To wyjątkowa okazja, żeby na własne oczy ujrzeć legendarne dzieło, z którego zasłynął amerykański reżyser, aktor i scenarzysta. Ta absurdalna historia trójkąta miłosnego zachwyciła uczestników Festiwalu Filmów Niezależnych w Nowym Jorku, którzy w 2004 roku przyznali filmowi Nagrodę Publiczności. The Room stał się podstawą dla gry komputerowej, książki i sztuki teatralnej, a w 2017 roku zainspirował Jamesa Franco do nakręcenia filmu o jego fascynującym twórcy.

 

W filmie The Disaster Artist James Franco (127 godzin, Palo Alto, Spring Breakers) nie tylko stanął za kamerą, ale i zagrał główną rolę. Towarzyszy mu między innymi brat Dave Franco (Iluzja, Nerve), Seth Rogen (Steve Jobs, Wywiad ze słońcem narodu) i Alison Brie (Sypiając z innymi, Królowie lata, serial GLOW). Franco w znakomity sposób wcielił się w postać twórcy The Room, enigmatycznego, niesławnego filmowca-pasjonata, którego zapał i wiara w możliwość spełniania marzeń zdecydowanie przewyższały filmowy talent. Oparty na wspomnieniach aktora i przyjaciela reżysera, Grega Sestero, The Disaster Artist ma już na swoim koncie 16 nagród filmowych, a występującego w głównej roli Jamesa Franco uhonorowano m.in. Złotym Globem. Sam Tommy Wiseau pojawił się zresztą na scenie podczas wręczania aktorowi statuetki, chociaż nie dopuszczono go do głosu. Czy słusznie - przekonajcie się sami. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 9 lutego 2018 r.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (student)

Karnet studencki (2 filmy): 28 zł
*Aby zakupić Karnet online, prosimy o kontakt pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl

 

UWAGA!

Pierwszeństwo zakupu biletów mają studenci. Widzom bez statusu studenta zostaną udostępnione wolne miejsca w późniejszym terminie (bilet w cenie 22 zł; brak Karnetu).
Ilość Karnetów jest ograniczona

 

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

czwartek, 1 lutego 2018
21.15
STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY

THE ROOM | THE ROOM
reż. Tommy Wiseau, USA 2003, 100’
23.15 STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY - PRZEDPREMIERA
THE DISASTER ARTIST | THE DISASTER ARTIST
reż. James Franco, USA 2017, 103'

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMACH: 

THE DISASTER ARTIST | THE DISASTER ARTIST
reż. James Franco, USA 2017, 103'

Polska premiera: 9 lutego 2018

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9329_0.jpg

Złote Globy 2018: najlepszy aktor w komedii lub musicalu (James Franco)
MFF w San Sebastián 2017: najlepszy film
Nagrody Gotham 2017: najlepszy aktor (James Franco)
Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy scenariusz adaptowany (Michael H. Weber, Scott Neustadter)

Prawdziwa, tragikomiczna historia początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau - artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób.

James Franco, reżyser i odtwórca głównej roli, uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.

 

ZWIASTUN:

 

THE ROOM | THE ROOM
reż. Tommy Wiseau, USA 2003, 100’

New York International Independent Film & Video Festival 2004: Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu fabularnego

Johnny (Tommy Wiseau) to człowiek o złotym sercu. Wszyscy go lubią. Ma dochodową pracę bankiera, dziewczynę, która jest dla niego całym światem (Juliette Danielle) i prawdziwego przyjaciela (Greg Sestero). Przynajmniej tak mu się wydaje. Wkrótce odkrywa, że dwie najbliższe mu osoby łączy gorący romans.

W zamierzeniu - czarna komedia o miłości, namiętności i zdradzie. W praktyce - najbardziej nieudany film w historii kina, który nieoczekiwanie osiągnął status produkcji kultowej. Wszystko za sprawą początkującego i niezwykle zdeterminowanego “filmowca”, Tommy’ego Wiseau. Nie wiadomo skąd pochodzi, ani jak zdobył pieniądze na swój film, który kosztował 9 mln dolarów, a zarobił… jedynie 1,8 tys. Pewne jest, że reżyser, producent, scenarzysta i odtwórca głównej roli w The Room próbował spełnić swój “amerykański sen”. I stworzył legendę. Wszystko w tym filmie jest złe: scenariusz, dialogi, gra aktorska, scenografia, montaż, itd. A jednak ma on rzeszę fanów na całym świecie. Istnieje nawet strona internetowa, na której można nabyć gadżety (kubki, koszulki, bluzy, etc.) ze słynnymi dziś cytatami z filmu czy podobizną Tommy’ego. Aż chce się rzec: Ha ha ha. What a story, Mark!

Wieloletni przyjaciel Wiseau, aktor Greg Sestero wspomina pracę nad tą osobliwą produkcją w swojej książce The Disaster Artist: My Life Inside The Room, the Greatest Bad Movie Ever Made, na podstawie której James Franco zrealizował nominowany do Złotego Globu The Disaster Artist. 

 

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


        

  

     

        

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum