kpb

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri - przedpremiera

TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI (reż. Martin McDonagh)
- pokaz przedpremierowy

sobota, 20 stycznia 2018, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 

 

W sobotę, 20 stycznia, zapraszamy na przedpremierowy pokaz  filmu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri Martina McDonagh - jednej z najbardziej zaskakujących i najlepiej przyjętych produkcji ostatnich miesięcy. W rolach głównych Frances McDormand, Sam Rockwell i Woody Harrelson.

 

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri to opowieść o bezkompromisowej kobiecie, która mimo niechęci otoczenia nie daje za wygraną. Kiedy po upływie kilku miesięcy od morderstwa jej córki sprawca nadal jest na wolności, Mildred decyduje się nagłośnić sprawę w niekonwencjonalny sposób. Umieszcza napis wzywający do działania na trzech tablicach reklamowych przy wjeździe do miasteczka, tym samym rzucając wyzwanie lokalnej policji.

 

Ten fantastycznie skonstruowany, mroczny komediodramat to kolejny film Martina McDonagh, po Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj, doskonale balansujący na granicy gatunków. Scenariusz filmu nagrodzono na zeszłorocznym festiwalu w Wenecji oraz podczas ostatniego rozdania Złotych Globów, gdzie uznano film za najlepszy dramat. Złote Globy za znakomite role aktorskie powędrowały również do Frances McDormand i Sama Rockwella. Na ekranie towarzyszą im m.in. Woody Harrelson czy znany z serialu Gra o tron Peter Dinklage.

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 2 lutego 2018 roku.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI
| THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI
reż. Martin McDonagh, USA 2017, 115'

Oscary 2018: 7 nominacji - najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Frances McDormand), najlepszy aktor drugoplanowy (Sam Rockwell), najlepszy aktor drugoplanowy (Woody Harrelson), najlepszy scenariusz oryginalny (Martin McDonagh), najlepsza muzyka oryginalna (Carter Burwell), najlepszy montaż (John Gregory)
Złote Globy 2018: najlepszy dramat, najlepszy scenariusz (Martin McDonagh), najlepsza aktorka w dramacie (Frances McDormand), najlepszy aktor drugoplanowy w dramacie (Sam Rockwell)
Nagrody BAFTA 2018: 9 nominacji
Brytyjskie Niezależne Nagrody Filmowe 2017: najlepszy montaż (John Gregory), najlepsza muzyka (Carter Burwell)
Camerimage 2017: Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu
MFF w Palm Springs 2017: Nagroda Spotlight (Sam Rockwell)
MFF w San Sebastián 2017: Nagroda Publiczności
MFF w Wenecji 2017: konkurs główny, najlepszy scenariusz (Martin McDonagh)

Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego  (Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Rockwell) – porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum