kpb

Dzikie róże - premiera z udziałem twórców

DZIKIE RÓŻE (reż. Anna Jadowska)
- premiera z udziałem twórców

poniedziałek, 18 grudnia 2017, godz. 18.30
Kino Pod Baranami

 

 

W poniedziałek, 18 grudnia, zapraszamy na krakowską premierę nagrodzonego na festiwalu w Cottbus filmu Dzikie róże w reżyserii Anny Jadowskiej. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.

 

Dzikie róże Anny Jadowskiej to opowieść o mieszkającej na prowincji osamotnionej matce dwójki dzieci, która zmaga się z ogromnym poczuciem samotności. Reżyserka w przejmujący sposób przedstawia konsekwencje wyborów głównej bohaterki, ukazując przy tym rolę kobiety w społeczeństwie i rodzinie. W rolach głównych wystąpili Marta Nieradkiewicz (Kamper, Zjednoczone Stany Miłości) i Michał Żurawski (Jestem mordercą, W ciemności), którym partnerują m.in. Halina Rasiakówna i Konrad Skolimowski. Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Cottbus film otrzymał Grand Prix, Nagrodę Jury Ekumenicznego oraz Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków FIPRESCI. Martę Nieradkiewicz uhonorowano nagrodą dla najlepszej aktorki.

 

Krakowskiej premierze towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami, w którym wezmą udział: reżyserka Anna Jadowska, aktorki Marta Nieradkiewicz i Halina Rasiakówna, autorka zdjęć Małgorzata Szyłak, producent Roman Jarosz oraz dystrybutor Janusz Bielecki. Rozmowę poprowadzi Alicja Myśliwiec.

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

* 11 zł z kuponem studenckiego Nocnego Klubu Filmowego

 

O FILMIE:

DZIKIE RÓŻE | WILD ROSES
reż. Anna Jadowska, Polska 2017, 97'

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: konkurs Inne Spojrzenie
Festiwal Filmowy Cottbus 2017: Grand Prix, najlepsza aktorka (Marta Nieradkiewicz), Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI, Nagroda Jury Ekumenicznego
MFF w Sztokholmie: Stockholm Impact Award

Dzikie róże to historia kobiety, która musi dokonać bardzo trudnego wyboru życiowego. Życie głównej bohaterki Ewy (Marta Nieradkiewicz) wypełnia zajmowanie się domem i dwójką dzieci, a także czekanie na męża (Michał Żurawski), który pracując w Norwegii rzadko przyjeżdża do domu. Jej sytuację dodatkowo komplikuje to, że żyje w małym, prowincjonalnym miasteczku, w którym bardzo trudno jest coś ukryć, a bardzo łatwo zostać osądzonym. Niestety za tę chwilę „zapomnienia” przyjdzie zapłacić jej wysoką cenę.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum