kpb

Klatki - pokaz filmu i dyskusja z udziałem reżysera (MOS)

KLATKI (reż. C.M. Jackson)
- pokaz filmu i dyskusja
wtorek, 5 grudnia 2017, godz. 21.05
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki zapraszamy do sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki na pokaz dokumentalnego filmu Klatki w reżyserii C.M. Jacksona. Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja z udziałem reżysera na temat nieznanej strony przemysłu futrzarskiego w Polsce.

 

Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012 r. po to, by zapobiegać cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Odkąd w Wielkiej Brytanii hodowla zwierząt na futra została zakazana, a w wielu innych krajach mocno ograniczona, ogromna część produkcji odbywa się m.in. w Polsce. Członkowie stowarzyszenia codziennie stają do nierównej walki z bezlitosnym przemysłem, którego przedstawiciele zarabiają na cierpieniu zwierząt ogromne pieniądze.

Film Klatki brytyjskiego reżysera C.M. Jacksona dokumentuje ich pracę, pokazując do jakich działań zdolni są najbardziej prominentni właściciele futrzarskich ferm w obronie swoich interesów. Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem reżysera filmu na temat mrocznych sekretów branży futrzarskiej w Polsce.

 

Pokaz odbędzie się w sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

 

Wstęp wolny.

 

Otwarte Klatki działają w 14 oddziałach na terenie całej Polski oraz w zagranicznych siedzibach na Litwie, Ukrainie, w Estonii i Wielkiej Brytanii, znanych pod szyldem Open Cages. W ramach koalicji Fur Free Alliance i Open Wing Alliance współpracują z organizacjami z całego świata. Prowadzą kampanie poświęcone poprawie losu zwierząt hodowlanych, m.in. Jak one to znoszą? i Cena futra. W ramach kampanii stowarzyszenie wchodzi w dialog z sieciami handlowymi i politykami oraz prowadzi działania edukacyjne, interwencyjne i medialne. Organizacja promuje również dietę roślinną i ograniczanie konsumpcji produktów odzwierzęcych w kampaniach RoślinnieJemy oraz Jasna Strona Mocy.

 

O FILMIE:

KLATKI | KLATKI
reż. C.M. Jackson, Polska 2017, 30’

Historia grupy aktywistów organizacji Otwarte Klatki i ich walki o ujawnienie prawdy skrywanej przez hodowców lisów i norek. Pod osłoną nocy odkrywają i dokumentują cierpienie milionów zwierząt zabijanych w imię mody za murami ferm futrzarskich. Wkrótce sami przekonają się, do czego przedstawiciele tej branży są w stanie się posunąć, by chronić swoje tajemnice.


 
ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum