kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Cicha Noc (przedpremiera!)

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
CICHA NOC, reż. Piotr Domalewski
- pokaz przedpremierowy

sobota, 18 listopada 2017, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 


fot. Robert Jaworski/Studio Munka

 

W sobotę, 18 listopada, zapraszamy na kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. W programie przedpremierowy pokaz laureata Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni, filmu Cicha Noc Piotra Domalewskiego. Bilety dla uczniów tylko 10 zł!

 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

 

Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

 

W ramach listopadowego spotkania, na ekranie pojawi się tydzień przed premierą film Cicha Noc - znakomity debiut Piotra Domalewskiego, który okazał się sensacją tegorocznego festiwalu w Gdyni, zdobywając Złote Lwy dla najlepszego filmu. W rolach głównych wystąpili: laureat nagrody za najlepszą pierwszoplanową rolę męską - Dawid Ogrodnik oraz Tomasz Ziętek, i Arkadiusz Jakubik, którym partnerują m.in. Maria Dębska, Tomasz Schuchardt i Jowita Budnik.

 

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Figiel, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie.

 

Zapraszamy!

 

BILETY dla uczniów: 10 zł 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

CICHA NOC | CICHA NOC
reż. Piotr Domalewski, Polska 2017, 101'


fot. Robert Jaworski/Studio Munka

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: Złote Lwy dla najlepszego filmu i najlepszej pierwszoplanowej roli męskiej (Dawid Ogrodnik), Nagroda Jury Młodzieżowego, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych i Don Kichot - Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy. 

 

ZWIASTUN:

 

UCZESTNICY O SMAKu:

"Trudno mi znaleźć argumenty, które mogłyby przemawiać przeciwko SMAK-owi, może pomijając wczesną porę spotkań. Więc jeśli tylko uwielbiasz kino, lubisz atmosferę kin studyjnych i nie przeszkadza Ci wczesna pora spotkań, to SMAK jest czymś dla Ciebie. Nawet jeśli lubisz kino tylko od czasu do czasu, to warto po prostu przyjść i przekonać się na własnej skórze, czy taka konwencja Ci odpowiada, czy też nie."

Olga Filip, II LO w Krakowie

Zachęcamy do lektury całej relacji na stronie
 

Bookmark and Share

archiwum