kpb

CZESKA JAZDA, czyli przegląd filmów Jana i Zdenka Svěráków

Zapraszamy na prawdziwie rodzinne spotkanie filmowe.

Bohaterami naszego przeglądu są Jan i Zdeněk Svěrákowie. Niepowtarzalny czeski duet ojca i syna nagrodzony w 1997 roku statuetką Oscara za film Kola. Ich wspólne dzieła łączą w sobie doświadczenie dwóch pokoleń czeskiej kinematografii - niebywałą energię twórczą młodego reżysera i niepowtarzalne scenariusze autorstwa jego ojca, który niejednokrotnie staje po drugiej stronie kamery, tworząc znakomite kreacje aktorskie.

Retrospektywa twórczości Svěráków, to jedyny w swoim rodzaju zbiór wspólnych projektów ojca i syna oraz zapis błyskotliwej drogi twórczej mistrzowskiego duetu.

Przegląd odbędzie się w Kinie Pod Baranami w dniach 23 - 28 listopada.

W dniu otwarcia przeglądu naszym gościem będzie JAN SVĚRÁK!


Program:


piątek 23 listopada, godz. 21.00

AKUMULATOR 1 | AKUMULÁTOR 1
reż. Jan Svĕrák, Czechy 1994, 102’
po filmie spotkanie z Reżyserem!Pełna filmowych cytatów i odniesień zabawa z gatunkiem science fiction. Nieśmiały Olda zaczyna nagle ciężko chorować. Okazuje się, że wszelką energię wyssał z młodego mężczyzny... włączony telewizor.


sobota 24 listopada, godz. 19.00

SZKOŁA PODSTAWOWA | OBECNÁ ŠKOLA
reż. Jan Svĕrák, Czechosłowacja 1991, 104’Wyróżniona nominacją do Oscara ciepła i nostalgiczna opowieść o dorastaniu rozgrywająca się w scenerii powojennej Pragi.


niedziela 25 listopada, godz. 19.00

TATÍNEK
| TATÍNEK
reż. Jan Svĕrák i Martin Dostál, Czechy 2004, 92’
pokaz z DVDJan Svěrák pokazuje nam niezwykły portret swojego ojca - Zdenka Svěráka. Niezwykle osobisty dokument i jednocześnie wielki hołd dla wszechstronnego artysty i wspaniałego ojca.


poniedziałek 26 listopada, godz. 19.00

CIEMNONIEBIESKI ŚWIAT
| TMAVOMODRÝ SVĚT
reż. Jan Svĕrák, Czechy/Dania/Niemcy/Wlk.Brytania/Włochy 2001, 114’
pokaz z DVDEpicka opowieść o dwóch przyjaciołach, pilotach walczących podczas II Wojny Światowej z nazistami, którzy zakochują się w tej samej kobiecie.


wtorek 27 listopada, godz. 19.00

ROPOJADY | ROPÁCI
reż. Jan Svĕrák, Czechosłowacja 1988, 20’Odważny studencki eksperyment w konwencji absurdalnego paradokumentu. Ropojady to stworki żywiące się ropą naftową i przedmiotami zrobionymi z plastiku. Najlepiej rozmnażają się tam, gdzie poziom zanieczyszczenia środowiska jest największy.JAZDA | JÍZDA
reż. Jan Svĕrák, Czechy 1994, 85’Kipiący erotyzmem kultowy czeski film drogi.


środa 28 listopada, godz. 19.00

KOLA | KOLJA
reż. Jan Svĕrák, Czechy 1996, 104’Nagrodzona Oscarem wzruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni pewnego muzyka z pięcioletnim chłopcem.


Szczegółowy program przeglądu znajduje się TUTAJ!BILETY:
14 zł
- normalne
12 zł - ulgowe

KARNET (6 projekcji):
48 zł
 

Bookmark and Share

archiwum