kpb

Dojrzałe Kino: Twój Vincent

środa, 11 października 2017, godz. 11.00 (Sala Czerwona - prelekcja i dyskusja)

środa, 11 października 2017, godz. 11.01 (Sala Niebieska - transmisja prelekcji)

 

  

 

W środę, 11 października, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Twój Vincent - polsko-brytyjskiej animacji malarskiej, opowiadającej o ostatnich dniach życia mistrza Vincenta van Gogha. Film otworzył tegoroczny Festiwal Filmowy w Gdyni.

 

Współautorem scenariusza do filmu jest prozaik i tłumacz Jacek Dehnel (Krivoklat), zdjęcia współtworzył Łukasz Żal (Ida, Joanna), autorem muzyki jest Clint Mansell (Czarny łabędź, Requiem dla snu), a wśród producentów znalazł się wybitny operator Sean Bobbitt (Drugie oblicze). W filmie wystąpili m.in. debiutujący na wielkim ekranie Robert Gulaczyk w roli van Gogha oraz Saoirse Ronan (Brooklyn), Aidan Turner (Hobbit: Niezwykła podróż) i Douglas Booth (Klub dla wybrańców).

 

Film prezentowany będzie w polskiej wersji językowej. Głosu postaciom użyczyli m.in. Danuta Stenka, Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Robert Więckiewicz i Józef Pawłowski.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

Uwaga! Ze względu na duże zainteresowanie pokazem, seans odbędzie się na dwóch salach.
Na Sali Niebieskiej - transmisja prelekcji.
Dyskusja po filmie na Sali Czerwonej.

 

O FILMIE: 

TWÓJ VINCENT | LOVING VINCENT
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska/Wielka Brytania 2017, 95’

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: film otwarcia, konkurs główny
Międzynarodowy Festiwal Filmu Animowanego w Annecy 2017: Nagroda Publiczności
MFF w Szanghaju 2017: Złoty Kielich dla najlepszego filmu animowanego

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. Twój Vincent opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Twój Vincent został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum