kpb

Manhattan Short Film Festival 2017


niedziela, 8 października 2017, godz. 19.00

| Sunday, October 8, 2017, 7 p.m.

(for English version click HERE)
Zapraszamy na kolejną edycję Manhattan Short Film Festival - globalnego święta filmu krótkometrażowego. W niedzielę, 8 października, uczestnicy krakowskiego pokazu zobaczą 10 filmów zakwalifikowanych do finału festiwalu, spośród których - wraz z widzami na całym świecie - wybiorą ten najlepszy. 

 

Manhattan Short Film Festival to ogólnoświatowy festiwal filmu krótkometrażowego. Jest jedynym festiwalem na świecie, który odbywa się jednocześnie w ponad 300 kinach, na sześciu kontynentach, gromadząc setki tysięcy miłośników kina w niemal wszystkich zakątkach globu. W tym roku spośród 1615 nadesłanych prac z 75 krajów wybrano 10 najlepszych.

 

Gdy festiwal się rodził, wybór zwycięzcy należał do jury złożonego z Susan Sarandon, Erica Stoltza, Laury Linney, Rogera Cormana i Tima Robbinsa, jednak później narodziła się koncepcja You Be the Judge!, czyli oddania głosu w ręce publiczności. Wraz z tysiącami ludzi na całym świecie każdy z widzów Kina Pod Baranami bierze udział w głosowaniu na najlepszy film oraz najlepszego aktora. W tym roku już po raz drugi wszystkie finałowe filmy mogą również powalczyć o nominację do Oscara.

Każdy widz będzie mógł oddać głos na jeden film. Wynik zostanie przesłany przez organizatorów do centrali konkursu, a ostateczna decyzja ogólnoświatowej publiczności zostanie ogłoszona w poniedziałek 9 października na głównej stronie festiwalu oraz na stronie Kina.

To wydarzenie nie będzie relacjonowane przez telewizję ani nie zostanie nagrane, więc jeśli nie uda ci się go zobaczyć w twoim lokalnym kinie… to nie zobaczysz go już nigdy. Nicholas Mason, założyciel MANHATTAN SHORT

Filmy zaprezentowane zostaną w oryginalnych wersjach językowych z angielskimi napisami, bez polskiego tłumaczenia.


| Film lovers in Krakow will unite with global audiences in 300 cinemas across 6 continents, during MANHATTAN SHORT Film Festival screening at Cinema Pod Baranami on Sunday, October 8th at 7.00 p.m. View and vote on the Finalists' Films in the 19th Annual MANHATTAN SHORT Film Festival!

The films will be presented in original versions with English subtitles
 


BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)PROGRAM (czas trwania 129’, w tym 8’ przerwy):

DO NO HARM | DO NO HARM
reż. Rosanne Liang, Nowa Zelandia 2017, 12'

3 nad ranem, Hongjing, Chiny, lata 80. Ambitna pani chirurg zostaje zmuszona do złamania przysięgi Hipokratesa, kiedy grupa brutalnych gangsterów napada na szpital przerywając jej operację.

 

BEHIND | BEHIND
reż. Ángel Gómez Hernández, Hiszpania 2016, 15'

Mrożąca krew w żyłach opowieść o rozwiedzionej matce, gnębionej obsesyjnym przekonaniem, że jej były mąż chce jej odebrać dziecko.

 

FICKLE BICKLE | FICKLE BICKLE
reż. Stephen Ward, USA 2016, 11'

Roztargniony właściciel okazałej posiadłości wyjeżdża na wakacje, zapominając o przebywającym w jego domu hydrauliku. Mężczyzna wykorzystuje sytuację i kontaktuje się ze swoją miłością z czasów szkolnych, której zawsze imponowali bogaci mężczyźni.

 

HOPE DIES LAST | HOPE DIES LAST
reż. Ben Price, Wielka Brytania 2017, 8'

Rozgrywająca się w czasie II wojny światowej przejmująca historia fryzjera zmuszonego do pracy dla nazistów.

 

PERFECT DAY | PERFECT DAY
reż. Ignacio Redondo, Hiszpania 2016, 11'

David umówił się na randkę z piękną dziewczyną i jest bliski podpisania umowy biznesowej na 10 milionów dolarów. Jest przekonany, że to najlepszy dzień w jego życiu. Czy na pewno?

 

JUST GO! | JUST GO!
reż. Pavel Gumennikov, Łotwa 2017, 11'

Kiedy młoda dziewczyna staje się ofiarą napadu, z pomocą przychodzi zakochany w niej mężczyzna, który w dzieciństwie stracił obie nogi w wyniku wypadku.

 

MARE NOSTRUM | MARE NOSTRUM
reż. Rana Kazkaz, Anas Khalaf, Syria 2016, 13'

Na brzegu Morza Śródziemnego syryjski ojciec małej dziewczynki musi podjąć dramatyczną decyzję. Chcąc zapewnić córce lepsze życie, naraża ją na śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

VIOLA, FRANCA | VIOLA, FRANCA
reż. Marta Savina, Włochy 2017, 15'

Sycylia, 1965 rok. Aby uniknąć odrzucenia przez przywiązaną do tradycji społeczność, 17-letnia Franca musi poślubić mężczyznę, który ją zgwałcił. Dziewczyna buntuje się jednak przeciwko lokalnym zwyczajom i próbuje walczyć o swoją wolność.

 

IN A NUTSHELL | IN A NUTSHELL
reż. Fabio Friedli, Szwajcaria 2017, 5'

Miłość, wojna i niezliczone stany ludzkiej egzystencji ujęte w wizualnej formie będącej ucztą dla oczu.

 

8 MINUTES | 8 MINUTES
reż. Giorgi Gogichaishvili, Davit Abramishvili, Gruzja 2017, 13'

W obliczu zbliżającego się końca świata, starzejący się iluzjonista odkrywa, że ma obowiązek po raz ostatni użyć magii.

 

SPOT:

Bookmark and Share

archiwum