kpb

Wystawa na Ekranie - Vincent van Gogh: Nowy sposób widzenia

WYSTAWA NA EKRANIE
Vincent van Gogh: Nowy sposób widzenia
(reż. David Bickerstaff, Phil Grabsky)

czwartek, 5 października 2017, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na wyjątkowy seans pod hasłem Wystawa na Ekranie. W programie pokaz filmu Vincent van Gogh: Nowy sposób widzenia prezentującego zgromadzone w Muzeum Van Gogha w Amsterdamie dzieła wybitnego twórcy.

 

Z okazji premiery filmu Twój Vincent, awangardowej animacji malarskiej opowiadającej o ostatnich dniach życia i tajemniczej śmierci Vincenta van Gogha, zapraszamy do bliższego zapoznania się z twórczością jednego z najwspanialszych malarzy w historii podczas pokazu Wystawa na Ekranie.

 

Vincent van Gogh: Nowy sposób widzenia to specjalna okazja do obejrzenia legendarnych dzieł holenderskiego malarza na dużym ekranie.

W niezwykłym dokumencie o twórczości Vincenta van Gogha wypowiadają się zaproszeni goście, światowej sławy kuratorzy i historycy sztuki, którzy często podsuwają nowe, zaskakujące interpretacje jego klasycznych dzieł. Dzięki pełnemu dostępowi do zbiorów Muzeum van Gogha w Amsterdamie powstał genialny film o jednym z najbardziej fascynujących i uwielbianych artystów.

 

Wystawa na Ekranie (Exhibition on Screen) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Filmy przedstawiają wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób, w znakomitej jakości obrazu HD. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki widzowie mogą oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Phil Grabsky – pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum.

 

BILETY:

30 zł (normalny) | 25 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

VINCENT VAN GOGH: NOWY SPOSÓB WIDZENIA
| VINCENT VAN GOGH: A NEW WAY OF SEEING
reż. David Bickerstaff, Phil Grabsky, Wielka Brytania 2015, 90’

Spotkanie z wyjątkowym artystą, człowiekiem, który odcisnął niezatarte piętno na sztuce XX wieku. W 2015 roku przypadła 125. rocznica śmierci Vincenta van Gogha, obchody tej rocznicy były jednocześnie okazją do ponownego pochylenia się nad dorobkiem holenderskiego mistrza.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum