kpb

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT: Mała Akademia BBC Earth

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
MAŁA AKADEMIA BBC EARTH:
Dzika Afryka 3D & Mali giganci 3D

środa, 4 października 2017, godz. 17.00
Kino Pod Baranami

 

 

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, zapraszamy na seans inaugurujący Małą Akademię BBC Earth - pokazy edukacyjnych filmów przyrodniczych, które uwrażliwią małego widza na piękno natury.

 

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony 4 października 1931 roku, jako święto upamiętniające św. Franciszka z Asyżu, który głosił ideę braterstwa wszystkich stworzeń. W Polsce Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany po raz pierwszy w 1993 roku.  W tym dniu miłośnicy zwierząt i ekolodzy w sposób szczególny zwracają uwagę społeczeństwa na fakt, że zwierzęta to żywe istoty, które mają swoje prawa i zasługują na szacunek. Celebrując ten dzień, zapraszamy na wyjątkowy pokaz Małej Akademii BBC Earth - cyklu edukacyjnych filmów przyrodniczych BBC Earth skierowanego do uczniów szkół podstawowych.

 

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się wykorzystując niekonwencjonalne metody. Takim narzędziem może być właśnie film dokumentalny. W połączeniu z magią miejsca jakim jest kino, pozwoli on uczynić z małych widzów wielkich odkrywców oraz miłośników filmu i przyrody. Atrakcyjna forma, imponujące zdjęcia, starannie dobrana muzyka, dynamiczny montaż i angażujący w akcję głos lektora, to gwarancja nauki poprzez zabawę.

 

Spotkanie rozpocznie pokaz dokumentu Dzika Afryka. Zapraszamy w niesamowitą podróż, w której przewodnikiem będzie woda. To ona rzeźbi cały kontynent, dając życie, gdziekolwiek się pojawia. Dzięki najnowocześniejszej technologii 3D film przeniesie małych widzów prosto do dzikiego serca Afryki i pozwoli im przeżyć swoje własne safari. Mali giganci to produkcja, która zaprosi widzów w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów pokazując, że im ktoś jest mniejszy, tym większe mogą być jego przygody. Ten fascynujący film ukazuje jakimi "supermocami" muszą wykazać się małe stworzenia, by wygrać w walce o przetrwanie.

 

Oba filmy prezentowane będą w formacie 3D, w polskiej wersji językowej.

 

BILETY:

16 zł

*dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób: 15 zł

 

O FILMACH:

DZIKA AFRYKA 3D | WILD AFRICA
reż. Patrick Morris, Mike Slee, Neil Nightingale, Wielka Brytania 2015, 43’

Podczas podróży przez magiczne królestwo Afryki, widzowie zanurzą się w świecie wspaniałych miejsc i niesamowitych zwierząt oraz odkryją ich fascynujące sekrety. Dowiedzą się, jak jeziora wulkaniczne wpływają na to, że tysiące flamingów zmienia swój kolor na czerwony, dlaczego upał lejący się na suche wydmy pustyni Namib zmusza jaszczurki do tańca i dlaczego na równiku pada śnieg.

Zdjęcia do filmu realizowano w 30 lokalizacjach, m.in. w delcie rzeki Okavango w Botswanie, nad Morzem Czerwonym w Sharm El Sheikh (Egipt), w Parku Narodowym Crystal Mountains w Gabonie, w Narodowym Rezerwacie jeziora Bogoria w oraz w Dolinie Suguta w Kenii.

 

ZWIASTUN:

 

MALI GIGANCI 3D | TINY GIANTS
reż. Mark Brownlow, Wielka Brytania 2014, 43’

Pręgowiec amerykański w dzikich lasach i pasikoniszka w spalonych słońcem pustyniach Arizony, pozostawione same sobie szybko zrozumieją, że mogą liczyć tylko na siebie. Mając do czynienia z doświadczonymi rywalami i ogromnymi drapieżnikami, mali bohaterowie muszą wykazać się odwagą, by znaleźć bezpieczne schronienie i jedzenie, które pozwoli im przeżyć zimę. Tylko dzięki swoim genialnym zdolnościom te maleństwa potrafią nie tylko przetrwać, ale zostać władcami ich niewielkiego świata.

Inspiracją dla twórców filmu Mali giganci był serial produkcji BBC Ukryte Królestwa. Pionierskie ujęcia kamery i najnowocześniejsze efekty 3D nadały obserwacji świata zwierząt niepowtarzalną głębię, która pozwala widzom naprawdę zobaczyć i poczuć jak wygląda życie, kiedy ma się niecałe 30 cm wzrostu.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum