kpb

Twój Vincent - pokazy przedpremierowe

TWÓJ VINCENT (reż. D. Kobiela, H. Welchman)
 - pokazy przedpremierowe

niedziela, 1 października 2017, godz. 17.00
Kino Pod Baranami

 

 

W niedzielę, 1 października, zapraszamy na specjalne, przedpremierowe pokazy filmu Twój Vincent - polsko-brytyjskiej animacji malarskiej, opowiadającej o ostatnich dniach życia mistrza Vincenta van Gogha. Film prezentowany będzie w dwóch wersjach językowych (wersja angielska z polskimi napisami oraz wersja polska). 

 

Twój Vincent to przełomowa i awangardowa polsko-brytyjska koprodukcja, dosłownie ożywiony malarski obraz na ekranie. W filmie „grają” 94 dzieła Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 obrazów zostało przez twórców częściowo lub znacząco przekształconych na potrzeby filmowej opowieści. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. Twój Vincent przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci. Film otwiera tegoroczną edycję Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz jest prezentowany w konkursie głównym festiwalu.

 

Współautorem scenariusza do filmu jest prozaik i tłumacz Jacek Dehnel (Krivoklat), zdjęcia współtworzył Łukasz Żal (Ida, Joanna), autorem muzyki jest Clint Mansell (Czarny łabędź, Requiem dla snu), a wśród producentów znalazł się wybitny operator Sean Bobbitt (Drugie oblicze). W filmie wystąpili m.in. debiutujący na wielkim ekranie Robert Gulaczyk w roli van Gogha oraz Saoirse Ronan (Brooklyn), Aidan Turner (Hobbit: Niezwykła podróż) i Douglas Booth (Klub dla wybrańców).

 

Twój Vincent prezentowany będzie w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami oraz w wersji polskiej. W polskiej wersji językowej, głosu postaciom użyczyli m.in. Danuta Stenka, Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Robert Więckiewicz i Józef Pawłowski.

 

PROGRAM:

niedziela, 1 października 2017
17.00 TWÓJ VINCENT
| LOVING VINCENT
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska/Wielka Brytania 2017, 95’
wersja językowa: oryginalna z polskimi napisami
miejsce: Sala Czerwona

17.00 TWÓJ VINCENT | LOVING VINCENT
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska/Wielka Brytania 2017, 95’
wersja językowa: dubbing PL
miejsce: Sala Niebieska

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

TWÓJ VINCENT | LOVING VINCENT
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska/Wielka Brytania 2017, 95’

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: film otwarcia, konkurs główny
Międzynarodowy Festiwal Filmu Animowanego w Annecy 2017: Nagroda Publiczności
MFF w Szanghaju 2017: Złoty Kielich dla najlepszego filmu animowanego

Twój Vincent to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci. Czy naprawdę popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni, od ostatniego listu artysty, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?
Twój Vincent został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum