kpb

Kinobranie 2017 - pokaz na dziedzińcu #6: Jak Bóg da

Letnie Tanie Kinobranie 2017
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #6:
Jak Bóg da (reż. Edoardo Maria Falcone)
Kino Pod Baranami
czwartek, 31 sierpnia 2017, godz. 20.45

 


fot. Claudio Iannone

 

W czwartek, 31 sierpnia, zapraszamy na dziedziniec Pałacu Pod Baranami na finałowy seans pod gwiazdami w ramach Letniego Taniego Kinobrania. Na ekranie Jak Bóg da - kapitalna komedia autorstwa Edoardo Marii Falcone, uhonorowanego nagrodą David di Donatello za najlepszy włoski debiut reżyserski. Bilety tylko 7 zł!

 

Jak Bóg da to historia osiągającego sukcesy kardiochirurga, ateisty, wierzącego jedynie w moc nauki. Jego przekonania na temat własnej tolerancji zostają poddane ciężkiej próbie, kiedy okazuje się, że jego rodzony syn chce zostać księdzem. Włoska Akademia Filmowa uznała dzieło Falcone za najlepszy debiut reżyserski 2015 roku przyznając mu nagrodę Davida di Donatello. W roli głównej wystąpił nominowany do nagrody dla najlepszego aktora Marco Giallini znany polskim widzom m.in. z filmu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie Paolo Genovese.

 

 


fot. Sabina Szkarłat

Pokaz filmu odbędzie się na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami. Do dyspozycji widzów pozostają otwarte do późna bary i kawiarnie - pałacowi sąsiedzi Kina Pod Baranami.

 

UWAGA!

Z biletem na pokaz  - 10% rabatu w Piwnicy Pod Baranami dla naszych widzów!

 

BILETY: 7 zł - dostępne w dniu pokazu - w kasach Kina oraz online.
*Miejsca są nienumerowane.

 

O FILMIE:

JAK BÓG DA | SE DIO VUOLE
reż. Edoardo Maria Falcone)IT 2014, 87’


fot. Claudio Iannone

David di Donatello 2015: najlepszy debiut reżyserski (Edoardo Maria Falcone)

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień "coming outu" i Andrea wyznaje: "Postanowiłem zostać... księdzem". Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan...

 

ZWIASTUN:

 

 
 

PARTNERZY:

                                     

                  

 

PATRONI MEDIALNI:
 
                                  

             

Bookmark and Share

archiwum