kpb

Wieczór z François Ozonem #2 (Małopolski Ogród Sztuki)

WIECZÓR Z FRANÇOIS OZONEM #2:
Frantz i Podwójny kochanek

środa, 30 sierpnia 2017, start: godz. 19.00
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

W środę, 30 sierpnia, zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na kolejny Wieczór z François Ozonem. Na ekranie nagrodzona w Wenecji Paula Beer w głównej roli w nominowanym do dziesięciu cezarów filmie Frantz oraz Marine Vacth i Jérémie Renierz w Podwójnym kochanku - najnowszym dziele francuskiego reżysera nominowanym do Złotej Palmy w Cannes. 

 

O godz. 19.00 zapraszamy na pokaz filmu Frantz - stylowej i sugestywnej mieszanki romansu i kryminału w stylu retro. To rozgrywająca się tuż po I wojnie światowej opowieść o niecodziennej relacji pomiędzy młodą Niemką i pewnym Francuzem, który podaje się za przyjaciela jej poległego na froncie narzeczonego. Występującą w głównej roli Paulę Beer uhonorowano nagrodą im. Marcello Mastroianniego dla najlepszej młodej aktorki na festiwalu w Wenecji w 2016 roku. 

 

Wieczór zwieńczy pokaz najnowszego dzieła Ozona - filmu Podwójny kochanek - przedstawiającego pełną erotycznego napięcia historię kontrowersyjnego związku młodej dziewczyny i jej terapeuty. Twórca Basenu prezentuje przeniesioną we francuskie realia ekranizację kryminalnej powieści Lives of the Twins autorstwa Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości.

 

Film Podwójny kochanek zostanie zaprezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

 

Pokazy odbędą się w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

 

PROGRAM:

środa, 30 sierpnia 2017
19.00 FRANTZ
| FRANTZ
reż. François Ozon, Francja/Niemcy 2016, 115’
21.15 PODWÓJNY KOCHANEK | L’AMANT DOUBLE
reż. François Ozon, Francja/Belgia 2017, 110’


BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)
Karnet (2 filmy): 36 zł (normalny) | 26 zł (ulgowy/senior)

Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.
* Aby zakupić Karnet online, prosimy o kontakt pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl.

 

O FILMACH:

FRANTZ | FRANTZ
reż. François Ozon, Francja/Niemcy 2016, 115'

Cezary 2017: najlepsze zdjęcia, 10 innych nominacji
MFF w Wenecji 2016: nagroda dla najlepszej młodej aktorki (Paula Beer)

Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia.
Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje.

 

ZWIASTUN:

 

PODWÓJNY KOCHANEK | L’AMANT DOUBLE
reż. François Ozon, Francja/Belgia 2017, 110’

MFF w Cannes 2017: udział w konkursie głównym

Podwójny kochanek to perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller, którym twórca Basenu, Młodej i pięknej oraz 5×2 powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem. Światowa krytyka przyrównała najnowszy film François Ozona do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak Dziecko Rosemary czy Wstręt. Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że Podwójny kochanek spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes.

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

Film przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.

 

ZWIASTUN:                                                   

    

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

                    

Bookmark and Share

archiwum