kpb

Wieczór z François Ozonem w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

WIECZÓR Z FRANÇOIS OZONEM:
Frantz i Podwójny kochanek (przedpremierowo)

wtorek, 22 sierpnia 2017, start: godz. 19.00
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

UWAGA!

Bilety na to wydarzenie są już wyprzedane.

Kolejny Wieczór z François Ozonem już we środę, 30 sierpnia.

----------------------------------------------------------------------------------------

 

We wtorek, 22 sierpnia, zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na Wieczór z François Ozonem - jednym z najodważniejszych współczesnych francuskich reżyserów. W programie pokaz nominowanego do dziesięciu Cezarów filmu Frantz z nagrodzoną w Wenecji Paulą Beer oraz przedpremiera Podwójnego kochanka - zmysłowego thrillera nominowanego do Złotej Palmy w Cannes.

 

Wieczór rozpocznie pokaz filmu Frantz - stylowej i sugestywnej mieszanki romansu i kryminału w stylu retro, w której François Ozon objawia się ponownie jako mistrz suspensu i delikatnej erotyki. To rozgrywająca się tuż po I wojnie światowej opowieść o niecodziennej relacji pomiędzy młodą Niemką i pewnym Francuzem, który podaje się za przyjaciela jej poległego na froncie narzeczonego. Występującą w głównej roli Paulę Beer uhonorowano nagrodą im. Marcello Mastroianniego dla najlepszej młodej aktorki na festiwalu w Wenecji w 2016 roku.

 

Na ekranie pojawi się również przedpremierowo najnowsze dzieło Ozona - film Podwójny kochanek. Twórca Basenu prezentuje pełną erotycznego napięcia historię kontrowersyjnego związku młodej dziewczyny i jej terapeuty. Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści Lives of the Twins autorstwa Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości.

 

Polska premiera filmu Podwójny kochanek - 25 sierpnia 2017 roku. Film zostanie zaprezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

 

Pokazy odbędą się w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

 

PROGRAM:

wtorek, 22 sierpnia 2017
19.00 FRANTZ
| FRANTZ
reż. François Ozon, Francja/Niemcy 2016, 115’
21.15 PODWÓJNY KOCHANEK | L’AMANT DOUBLE
reż. François Ozon, Francja/Belgia 2017, 110’


BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)
Karnet (2 filmy): 36 zł (normalny) | 26 zł (ulgowy/senior)

Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.
* Aby zakupić Karnet online, prosimy o kontakt pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl.

 

O FILMACH:

FRANTZ | FRANTZ
reż. François Ozon, Francja/Niemcy 2016, 115'

Cezary 2017: najlepsze zdjęcia, 10 innych nominacji
MFF w Wenecji 2016: nagroda dla najlepszej młodej aktorki (Paula Beer)

Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia.
Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje.

 

ZWIASTUN:

 

PODWÓJNY KOCHANEK | L’AMANT DOUBLE
reż. François Ozon, Francja/Belgia 2017, 110’

MFF w Cannes 2017: udział w konkursie głównym

Podwójny kochanek to perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller, którym twórca Basenu, Młodej i pięknej oraz 5×2 powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem. Światowa krytyka przyrównała najnowszy film François Ozona do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak Dziecko Rosemary czy Wstręt. Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że Podwójny kochanek spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes.

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

Film przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.

 

ZWIASTUN:                                                   

    

Bookmark and Share

archiwum