kpb

W międzyczasie - pokaz filmu i spotkanie z twórcami

W MIĘDZYCZASIE (reż. Paweł Brzenczek, Agnieszka Błaszczyk)
- pokaz filmu o szlaku do Santiago de Compostela
i spotkanie z twórcami
wtorek, 4 lipca 2017, godz. 18.45

 

We wtorek, 4 lipca, zapraszamy na specjalny pokaz filmu W międzyczasie - dokumentu koncentrującego się na fenomenie starego, europejskiego szlaku prowadzącego do grobu św. Jakuba – do Santiago de Compostela w Hiszpanii; efemerycznej opowieści o drodze i jej oddziaływaniu na człowieka i jego sposób myślenia. 

 

Agnieszka Błaszczyk i Paweł Brzenczek postanowili przejść ponad 600 km odnogą portugalską szlaku, aby znaleźć odpowiedź na pytanie co tak naprawdę pcha ludzi w tak długą i męczącą drogę. Na swojej trasie spotkali wędrowców z Francji, Holandii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Norwegii czy Boliwii. Ich zmagania na szlaku komentują osoby o trzech różnych perspektywach postrzegania drogi: filozof dr Marcin Fabjański, ksiądz prof. Józef Bremer oraz podróżnik Łukasz Supergan.

 

Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu

 

BILETY: 16 zł

 

O FILMIE:

W MIĘDZYCZASIE | W MIĘDZYCZASIE
reż. Paweł Brzenczek, Agnieszka Błaszczyk, Polska 2017, 55'

Film przyjmuje kilka perspektyw – w jednej z nich widz podąża wraz z twórcami filmu z Lizbony w Portugalii do oddalonego o prawie 700 kilometrów Santiago de Compostela. Kolejne kilometry odbijają piętno na bohaterach filmu – zarówno cielesne jak i duchowe. Wątki reportażowe ubogacone zostają epizodycznymi wypowiedziami pielgrzymów, którzy przemierzyli camino oraz osób, które przybliżą idee szlaku i samej drogi. Wśród osób komentujących poczynania bohaterów filmu zobaczymy: ks. prof. Józefa Bremera, filozofa Marcina Fabjańskiego oraz podróżnika Łukasza Supergana.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum