kpb

3. urodziny Tauron Areny: Kino samochodowe

KINO SAMOCHODOWE W TAURON ARENIE:
MROCZNY RYCERZ (reż. Christopher Nolan)
niedziela, 11 czerwca 2017, godz. 15.30 i 19.00

 

 

W niedzielę, 11 czerwca, krakowska Tauron Arena świętuje swoje 3. urodziny. W ramach imprezy odbędzie się jedyny w swoim rodzaju pokaz Kina Samochodowego, którego partnerem jest Kino Pod Baranami.

W programie dwa seanse filmu Mroczny rycerz w reżyserii Christophera Nolana - jednej z najpoważniejszych i najlepiej przyjętych przez widzów i krytyków produkcji, której głównym bohaterem jest legendarny Batman. W roli głównej wystąpił Christian Bale, któremu na ekranie towarzyszył nagrodzony Oscarem Heath Ledger w roli niezapomnianego Jokera.

- Za nami trzy wspaniałe lata działalności TAURON Areny Kraków. Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć tak wiele gwiazd światowej sceny muzycznej, najlepszych sportowców sięgających po tytuły mistrzów świata i Europy oraz tysiące fanów i kibiców, którzy po brzegi wypełniali trybuny naszej hali – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta zarządzającej TAURON Areną Kraków.

- To właśnie nasi goście, a w szczególności mieszkańcy naszego miasta, tworzą niezapomnianą atmosferę, z której słynie nasz obiekt i to im chcemy podziękować zapraszając na trzecie urodziny TAURON Areny Kraków. Szykujmy wiele atrakcji i niespodzianek. Słyniemy z tego, że to właśnie w naszej arenie wydarzenia odbywają się po raz pierwszy postanowiliśmy zorganizować pierwsze w historii Kino Samochodowe we wnętrzu hali widowiskowo-sportowej – podkreśla.

 

UWAGA!

Zapisy na Kino Samochodowe zostały zamknięte, ale ruszyła rezerwacja dodatkowych miejsc na leżakach! Wystarczy kliknąć TUTAJ
Formularz będzie aktywny aż do wyczerpania miejsc.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Obowiązuje zasada: 1 rezerwacja / max. 2 miejsca.

 

Kino Samochodowe we wnętrzu hali to tylko jedna z atrakcji, jaką Agencja Rozwoju Miasta S.A. wraz z partnerami przygotowała z okazji 3. Urodzin Tauron Areny Kraków. W programie są także imprezy, przygotowane w ramach 3. Off Sport Festiwalu (pokazy i warsztaty, spotkania z mistrzami, koncerty i in.), „Dzień Dziecka” w klimacie z lat 90-tych, zwiedzanie hali, pokazy Straży Miejskiej, a także konkursy i słodkie niespodzianki.

- To będzie wielkie święto sportu i dobrej zabawy – mówi Ewa Szostek pomysłodawczyni projektu i Prezes Stowarzyszenia Siła Polskiego Sportu. – Zapraszamy małych i dużych, sportowych zapaleńców, poszukiwaczy pasji, tych lubiących wylewać "siódme poty" i tych, którzy wolą chwilę relaksu w Parku Lotników Polskich. Zapraszamy też wszystkich, którzy pragną spróbować, promować i wspierać OFF SPORTY!

 

 

Więcej informacji na www.tauronarenakrakow.pl oraz www.offsportfestiwal.pl

 

O FILMIE:

MROCZNY RYCERZ | THE DARK KNIGHT
reż. Christopher Nolan, USA 2008, 152'

W Gotham City wciąż jest niebezpiecznie. Mimo iż Batman/Bruce Wayne (Christian Bale) z pomocą porucznika Jima Gordona (Gary Oldman) i prokuratora okręgowego Harveya Denta (Aaron Eckhart) zdołali rozbić najgroźniejsze organizacje przestępcze, na horyzoncie pojawia się nowy, szczególnie niebezpieczny wróg, znany mieszkańcom Gotham jako Joker (Heath Ledger). Ten przebiegły i bezwzględny psychopata zamierza pogrążyć miasto w anarchii, a Batmana zmusić do przejścia na ciemną stronę mocy.

Film Nolana, nastrojem bliższy Gorączce Michaela Manna niż typowym filmom o superbohaterach, odzwierciedla pesymizm amerykańskiego społeczeństwa pierwszej dekady XXI wieku. Reżyser na ekranie rozprawia się z mitem superbohatera, a w mrocznym obrazie Gotham pogrążającego się w wirach anarchii można dostrzec alegorię Nowego Jorku w dniach po 11 września 2001 roku. Mroczny Rycerz odniósł spektakularny sukces na całym świecie i wyznaczył nowy standard dla formuły letniego blockbustera.

 

ZWIASTUN:

 

ORGANIZATOR:
Agencja Rozwoju Miasta S.A.
Stowarzyszenie Siła Polskiego Sportu

 

PARTNERZY:
Awiteks
Kino Pod Baranami
Radwan Sport
Straż Miejska
TAURON Polska Energia S.A.

Bookmark and Share

archiwum