kpb

Czerwony żółw - pokaz przedpremierowy i spotkanie z instruktorem uważności

środa, 7 czerwca, godz. 20.15

 

W środę, 7 czerwca, zapraszamy na specjalny, przedpremierowy pokaz nominowanej do Oscara animowanej baśni dla dorosłych Czerwony żółw wprost ze słynnego Studia Ghibli. To niezwykła opowieść o rozbitku, który próbuje się wydostać z bezludnej wyspy na zbudowanej przez siebie tratwie.

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 23 czerwca 2017 roku.

 

Po seansie, odbędzie się spotkanie z Maciejem Frąckowiakiem - trenerem uważności (mindfullness) z Oddycham.pl , który w nawiązaniu do filmu opowie o metodach swojej pracy i zaproponuje widzom kilka ćwiczeń.

 

Maciej Frąckowiak - praktykę uważności podjął już na początku lat dziewięćdziesiątych. Medytacji naucza od dziesięciu lat, miał okazję prowadzić zajęcia medytacyjne w Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, a obecnie w Krakowie. Ponadto przez trzy lata prowadził zajęcia z jogi relaksacyjnej, co rozwinęło i poszerzyło jego warsztat pracy z ciałem i oddechem. Jest dyplomowanym trenerem mindfulness po dwuletnim kursie  z metody Breathworks w Wielkiej Brytanii. Od lat organizuje i prowadzi wyjazdy szkoleniowe mindfulness. Wraz z Iwoną Płużańską poprowadził w 2013 pierwszy w Polsce ośmiotygodniowy kurs redukcji stresu bazujący na metodzie Breathworks.

 

Oddycham.pl

Naszym głównym celem jest pomoc ludziom żyjącym z chronicznym bólem, chorobą i stresem. Wykorzystując program mindfulness stworzony przez brytyjską organizację Breathworks oraz własne wieloletnie doświadczenie w praktykowaniu uważności, prowadzą kursy i szkolenia pokazujące jak wykorzystując własny potencjał prowadzić pełne i szczęśliwe życie - bez względu na okoliczności w jakich się znajdujemy.

 

BILETY:

 20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

CZERWONY ŻÓŁW | LA TORTUE ROUGE
reż. Michael Dudok de Wit, Francja/Belgia 2016, 80'

Oscary 2017: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu animowanego
Cezary 2017: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu animowanego
Annie Awards 2017: najlepszy niezależny film animowany
MFF w Cannes 2016: Nagroda Jury w konkursie Un Certain Regard
MFF w Atenach 2016: wyróżnienie w Konkursie Głównym, Nagroda Publiczności
MFF w Lubljanie 2016: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI

Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju?

Legendarne japońskie Studio Ghibli (Spirited Away) przedstawia urzekającą baśń dla dorosłych, która została nagrodzona w Cannes, nominowana do Oscara i zwyciężyła w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów.

Wyrusz w niezwykłą podróż i odkryj swoją bezludną wyspę podczas seansu filmu, który oczarował widzów na całym świecie.

 

ZWIASTUN:

 

PARTNER:

Bookmark and Share

archiwum