kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Porto

czwartek, 27 kwietnia 2017, godz. 23.00

 

 

W czwartek, 27 kwietnia, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie pokaz  filmu Porto. To debiut fabularny doświadczonego krytyka i dokumentalisty Gabe’a Klingera z jedną z ostatnich ról tragicznie zmarłego aktora Antona Yelchina. Ta pozornie banalna historia jednonocnej przygody zrealizowana na taśmie 35mm, 16mm oraz Super 8, zachwyca krytyków na całym świecie. Producentem wykonawczym filmu jest sam Jim Jarmusch.

 

Spotkanie poprowadzi Ada Kotowska - studentka film studies na Queen Mary University of London, absolwentka filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 11 zł.

 

O FILMIE:

PORTO | PORTO
reż. Gabe Klinger, Portugalia/Francja/USA/Polska 2016, 75'

Jake (Yelchin) i Mati (Lucas) to dwoje outsiderów mieszkających w portugalskim Porto, między którymi doszło kiedyś do intymnego, ale krótkiego kontaktu. On, samotnik pochodzący ze Stanów Zjednoczonych; ona, studentka z Francji przebywająca za granicą, związana ze swoim profesorem. Pewnego dnia tych dwoje po raz pierwszy zwraca na siebie uwagę na stanowisku archeologicznym, następnie na dworcu kolejowym oraz w kawiarni i to właśnie tam Jake zbiera się na odwagę, by po raz pierwszy porozmawiać z Mati. Para rozpoczyna swoją beztroską, jednonocną znajomość. Po latach przyglądamy się temu doświadczeniu poprzez pryzmat przeżyć Mati oraz Jake’a, którym nadal towarzyszą wspomnienia tamtej nocy. Przesuwające się to w przód, to w tył ramy czasowe oraz poszerzający się i zwężający wizualny plan filmu ukazują głębię tego zaskakującego spotkania. W konsekwencji wciągają nas w tę jedną, niezapomnianą noc, kiedy to Mati i Jake zupełnie przez przypadek odkrywają miłość i pożądanie, których się nie spodziewali. 

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY:


             

    

 


MÓWIĄ O NAS:


        

  

      

          

Bookmark and Share

archiwum