kpb

Dojrzałe Kino: Matka

środa, 19 kwietnia 2017, godz. 11.00

 

  

 

W środę (19 kwietnia) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejne spotkanie Dojrzałego Kina! W programie pokaz filmu Matka w reżyserii Kadri Kõusaar z Tiiną Mälberg w roli głównej. Ten oryginalny, zabarwiony czarnym humorem thriller w stylu Agathy Christie okrzyknięto najlepszym estońskim filmem 2016 roku. 

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:

MATKA | EMA
reż. Kadri Kõusaar, Estonia 2016, 89’


Tallinn Black Nights Film Festival 2016: Estońska Nagroda Filmowa dla najlepszego filmu
MFF w Kitzbühel 2016: najlepszy film
Nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z San Diego 1016: najlepszy film nieanglojęzyczny (2. miejsce)

Elsa mieszka w małym estońskim miasteczku, w którym wszyscy się znają. Opiekuje się synem Lauri, który leży w śpiączce po tajemniczym postrzeleniu. Nie jest to łatwe zadanie, ale Elsa dba o syna jak należy. Męczące są natomiast niekończące się odwiedziny. Miasteczko aż huczy od plotek na temat postrzelenia. Czy to możliwe, że tam gdzie wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich, może ujść uwadze coś, co wydarzyło się tuż pod ich nosem? Tragikomiczne spojrzenie na małomiasteczkową rzeczywistość, w której każdy stara się ugrać dla siebie jak najwięcej.
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum