kpb

Dojrzałe Kino: Milczenie

środa, 12 kwietnia 2017, godz. 11.00

 

  

 

W środę (12 kwietnia) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejne spotkanie Dojrzałego Kina! W programie pokaz najnowszego filmu Martina Scorsese Milczenie, który opowiada historię jezuickich misjonarzy w zamkniętej na świat XVII-wiecznej Japonii. W rolach głównych wystąpiły wschodzące gwiazdy Hollywood: Andrew Garfield (Przełęcz ocalonych) oraz Adam Driver (Paterson). W przejmującej roli powraca w filmie również Liam Neeson.

 

Milczenie to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę. National Board of Review przyznało produkcji nagrodę za najlepszy scenariusz adaptowany, a autor zdjęć, operator Rodrigo Prieto, otrzymał nominację do Oscara.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:

MILCZENIE | SILENCE
reż. Martin Scorsese, USA 2016, 161’


(fot. Kerry Brown)

Oscary 2017: nominacja do nagrody za najlepsze zdjęcia (Rodrigo Prieto)
National Board of Review 2016: najlepszy scenariusz adaptowany
 

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film twórcy Wilka z Wall Street, Infiltracji i Chłopców z ferajny. Przez trzydzieści lat wybitny reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. Trzydzieści lat po Misji powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych.  

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum