kpb

Spotkanie Filozoficzne: Klient (przedpremierowo!)

Spotkanie Filozoficzne:
KLIENT (reż. Asghar Farhadi)
Kino Pod Baranami
środa, 5 kwietnia 2017, godz. 20.15

 


fot. Habib Majidi

 

W środę, 5 kwietnia, zapraszamy na kwietniowe Spotkanie Filozoficzne. W programie przedpremierowy pokaz filmu Klient Asghara Farhadiego, jednego z najciekawszych współczesnych irańskich reżyserów.

Dzieło Farhadiego nagrodzono za scenariusz i najlepszą rolę męską na MFF w Cannes oraz uhonorowano Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W tym niezwykłym thrillerze psychologicznym, twórca wielokrotnie nagradzanego Rozstania ponownie prezentuje widzom historię, w której testuje granice wytrzymałości bohaterów i odkrywa ich prawdziwą naturę. 

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Gospodarzem spotkania będzie filmoznawca, Michał Kucharczyk, który studiował iranistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Polską premierę zaplanowano na 21 kwietnia 2017 roku.

 

Film prezentowany będzie w wersji oryginalnej z polskimi i angielskimi napisami.

 

BILETY:

20 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

14 zł (senior)

 Spotkania Filozoficzne są okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.
PATRON MEDIALNY:
 

O FILMIE:

KLIENT | THE SALESMAN | FORUSHANDE
reż. Asghar Farhadi, Iran/Francja 2016, 125’

(with Polish and English subtitles)


fot. Habib Majidi

Oscary 2017: najlepszy film nieanglojęzyczny
Złote Globy 2016: udział w konkursie na najlepszy film zagraniczny
MFF w Cannes 2016: najlepszy aktor (Shahib Hosseini) oraz najlepszy scenariusz (Asghar Farhadi)
Nagrody National Board Review 2016: najlepszy film zagraniczny

 

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

 

Klient to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

 

| An Oscar winning psychological thriller, which starts with an earthquake. The newest film by Asghar Farhadi, the creator of the multiple award winning film A Separation.

 

ZWIASTUN: 

Bookmark and Share

archiwum