kpb

Barany w MOSie: Ostatnie tango - pokaz specjalny #2

BARANY W MOSie:
Ostatnie tango (reż. German Kral)
- pokaz specjalny

Małopolski Ogród Sztuki

piątek, 17 lutego 2017, godz. 17.00

 

 

Ze względu na duże zainteresowanie, Kino Pod Baranami oraz Małopolski Ogród Sztuki zapraszają na kolejny pokaz filmu Ostatnie tango - niezwykłego dokumentu Germana Krala, opowiadającego fascynującą historię dwojga tancerzy tanga argentyńskiego.

Ostatnie tango to przede wszystkim film o miłości i namiętności, jaka łączyła głównych bohaterów filmu Marię Nieves i Juana Carlosa Copes. To także historia ich największej miłości - do tańca. W niezwykłym dokumencie opowiadają swoją historię grupie młodych tancerzy i choreografów tanga z Buenos Aires, którzy przekształcają najpiękniejsze i najbardziej poruszające chwile z ich życia w niewiarygodne choreografie.

 

Ich filmowy portret zachwyca ciekawą formą retrospekcji, brawurowymi sekwencjami tanecznymi i porywającą ścieżką dźwiękową, dzięki którym zdobył Nagrodę Publiczności dla najlepszego dokumentu na MFF w Waszyngtonie. Współproducentem filmu jest Wim Wenders, twórca niezapomnianej Piny.

 

Pokaz odbędzie się w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY:

22 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

13 zł (senior)

*Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

O FILMIE:

OSTATNIE TANGO | UN TANGO MÁS
reż. German Kral, Argentyna/Niemcy 2015, 85’

MFF w Waszyngtonie 2016 - Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu dokumentalnego
Valenciennes Film Festival France 2016 - Nagroda Jury Studenckiego

 

María Nieves Rego (80) i Juan Carlos Copes (83) spotkali się, gdy byli nastolatkami i tańczyli razem przez prawie pięćdziesiąt lat. W tym czasie kochali się i nienawidzili, ranili się i odchodzili, lecz zawsze wracali, aby razem tańczyć tango. Żaden inny mężczyzna nie tańczył jak Juan i żadna inna kobieta nie tańczyła jak Maria! Ostatecznie jednak Juan zostawił Marię dla młodszej o 20 lat kobiety, z którą się ożenił. Maria nigdy mu tego nie wybaczyła. Nie założyła rodziny i samotnie mieszka w Buenos. Teraz, pod koniec swojego życia, Juan i Maria spotykają się ponownie, aby ostatni raz zatańczyć razem i opowiedzieć o miłości, nienawiści i ich największej pasji. Zachwycające sceny taneczne uzupełniają wnikliwe wywiady i materiały dokumentalne, które zabiorą widzów w niezapomnianą podróż do samego serca tanga argentyńskiego.

Dzieło Germana Krala dokumentuje także historię tanga i wpływ, jaki para wywarła na jego ewolucję w ostatnich 50 latach. To oni spowodowali, że popularne dotąd głównie w klubach w Buenos Aires, tango stało się światowym fenomenem.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

 

                    

Bookmark and Share

archiwum