kpb

DKF Wysokich Obcasów: Mr. Gaga (przedpremierowo!)

czwartek, 23 lutego 2017, godz. 17.30

| MR. GAGA - preview screening
Thursday, February 23, 2017, 5.30 p.m.

 


(fot. Itay Raziel)

 

Wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - oraz Gutek Film zapraszamy na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu Mr. Gaga w reżyserii Tomera Heymanna.

 

Dokument Heymanna opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. To najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu Piny Wima Wendersa, pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami. 

 

Mr. Gaga to przede wszystkim dowód wielkiej fascynacji reżysera postacią Naharina i jego spojrzeniem na taniec. Ziarna, z których wyrósł ten film, zostały zasadzone około 20 lat temu, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem na scenie Batsheva Dance Company prowadzoną przez Naharina - wspomina Heymann - Moja głowa i serce doświadczyły wielkiego wstrząsu, jak po koktajlu z alkoholu i narkotyków, tylko bez alkoholu i narkotyków. (...) Od tamtego wieczora sztuka tańca Batshevy stała się moją obsesją.

 

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 10 marca 2017 roku.

 

Film prezentowany będzie w wersji oryginalnej z polskimi i angielskimi napisami.

| Film will be presented in original version with Polish and English subtitles.

 

ZNIŻKA: Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 18 lutego 2017 - bilet w cenie 13 zł.

 

BILETY: 

20 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

13 zł (seniorzy)

13 zł - za okazaniem aktualnego  numeru „Wysokich Obcasów” (wydanie z 18 lutego 2017)

 

O FILMIE:

 

MR. GAGA | MR. GAGA
reż. Tomer Heymann, Izrael/Szwecja/Niemcy/Holandia 2015, 103’

(with English subtitles


(fot. Gadi Dagon)

 

Sofia International Film Festival 2016: Nagroda UNESCO dla najlepszego filmu dokumentalnego
Aspen Filmfest 2016: najlepszy film dokumentalny

 

Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia. To słowa Ohada Naharina, genialnego choreografa i wieloletniego szefa najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

 

| Mr. Gaga tells the story of Ohad Naharin, renowned choreographer and artistic director of the Batsheva Dance Company, an artistic genius who redefined the language of modern dance.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum