kpb

BARANY W MOSie 3-9 lutego 2017

BARANY W MOSie
czyli wspólny projekt Kina Pod Baranami
i Małopolskiego Ogrodu Sztuki

od 3 do 9 lutego 2017

 

 

Z przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie stałej współpracy z Małopolskim Ogrodem Sztuki w ramach projektu BARANY W MOSie. Od lutego, filmy z repertuaru Kina Pod Baranami będą także prezentowane w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

W programie na najbliższy tydzień znalazła się Amerykańska sielanka w reżyserii Ewana McGregora - bezkompromisowa ekranizacja nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha, w której aktor zagrał jedną z głównych ról obok Jennifer Connelly i Dakoty Fanning. Na ekranie pojawi się również nominowana do Oscara Isabelle Huppert w filmie Elle Paula Verhoevena. Wystąpi w roli twardej szefowej firmy zajmującej się grami video, która zostaje brutalnie napadnięta we własnym domu.

Do zobaczenia także poruszający dramat Kennetha Lonergana Manchester by the Sea - opowieść o mężczyźnie (Casey Affleck), który powraca w rodzinne strony, aby zająć się osieroconym bratankiem. Wzruszeń dostarczy również przewrotna tragikomedia Toni Erdmann w reżyserii Maren Ade opowiadająca o pochłoniętej pracą młodej kobiecie, którą niespodziewanie odwiedza ojciec-żartowniś. Film uhonorowano nagrodą Europejskiej Akademii Filmowej w pięciu kategoriach oraz nominacją do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

 

W piątek, 3 lutego, projekt BARANY W MOSie otworzy zestaw przedpremier: dokument w reżyserii Erika Gandiniego Szwedzka teoria miłości ukazujący zaskakującą strukturę szwedzkiego społeczeństwa; obsypany nagrodami i nominowany do Oscara aż w ośmiu kategoriach dramat Moonlight Barry’ego Jenkinsa, a także - na dwa miesiące przed premierą - szalone i młodzieńcze American Honey.

 

Repertuar projektu BARANY W MOSie dostępny jest na stronach internetowych Kina Pod Baranami oraz Małopolskiego Ogrodu Sztuki (w zakładce Kino). 

 

Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

PROGRAM na tydzień 3-9 lutego 2017:

piątek, 3 lutego 2017
17.30 SZWEDZKA TEORIA MIŁOŚCI
| THE SWEDISH THEORY OF LOVE
reż. Erik Gandini, Szwecja 2015, 76’ (premiera: 10 lutego 2017)

Erik Gandini przygląda się dzisiejszej Szwecji w brawurowo zrealizowanym dokumencie o społeczeństwie, któremu państwo zapewnia wszystko oprócz umiejętności bycia z innymi ludźmi. Czy ceną za wolność musi być dojmująca samotność?


19.00 MOONLIGHT | MOONLIGHT
reż. Barry Jenkins, USA 2016, 110’ (premiera: 17 lutego 2017)

Oszałamiająca pięknymi zdjęciami i poruszającą ścieżką dźwiękową opowieść o dorastaniu, rodzinie, miłości i poszukiwaniu własnej tożsamości. Osiem nominacji do Oscara i Złoty Glob dla najlepszego dramatu.


21.00 AMERICAN HONEY | AMERICAN HONEY
reż. Andrea Arnold, USA/Wielka Brytania 2016, 162’ (premiera: 31 marca 2017)

Pulsująca emocjami i muzyką opowieść o poszukiwaniu własnej drogi w życiu w reżyserii jednej z najciekawszych europejskich reżyserek, Andrei Arnold (Fish Tank). W rolach głównych: Sasha Lane i Shia LaBeouf.

 

4-9 lutego 2017 (sobota - czwartek)
14.30 AMERYKAŃSKA SIELANKA | AMERICAN PASTORAL
reż. Ewan McGregor, USA 2016, 108’

Bezkompromisowa ekranizacja, nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha, z Ewanem McGregorem, Jennifer Connelly i Dakotą Fanning w rolach głównych. Kolejny, po American Beauty, wstrząsający obraz destrukcji amerykańskiego społeczeństwa.

 

16.30 ELLE | ELLE
reż. Paul Verhoeven, Francja/Niemcy 2016, 130’

Nominowana do Oscara Isabelle Huppert jako twarda szefowa firmy zajmującej się grami video zostaje brutalnie napadnięta we własnym domu. Najnowszy film Paula Verhoevena, twórcy m.in. Pamięci absolutnej i Nagiego instynktu.

 

18.50 MANCHESTER BY THE SEA | MANCHESTER BY THE SEA
reż. Kenneth Lonergan, USA 2016, 137’

Zdobywca Złotego Globu i nominacji do Oscara, Casey Affleck w wielokrotnie nagradzanej opowieści o mężczyźnie, który wraca w rodzinne strony, żeby zająć się osieroconym bratankiem. Eksploracja mocy rodzinnej miłości, wspólnoty, poświęcenia i nadziei.

 

21.15 TONI ERDMANN | TONI ERDMANN
reż. Maren Ade, Niemcy/Austria 2016, 162'
Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami


(c) Komplizen Film

Historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości. Pięć nagród Europejskiej Akademii Filmowej oraz nominacja do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

                          

Bookmark and Share

archiwum